کن لوچ بریتانیایی صاحب «دومین نخل طلایی» از «کن» می شود - الشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عربالشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عرب
شرق پارسی
به قلم:
تاریخ: دوشنبه, 23 مه, 2016
۰

کن لوچ بریتانیایی صاحب «دومین نخل طلایی» از «کن» می شود

جایزه دوربین طلایی به هدی بنیامینای مراکشی الاصل برای فیلم «الهی»

هیئت داوران در پایان مراسم و توزیع جوایز شصت و نهمین جشنواره فیلم سینمایی کن – عکس از خبرگزاری فرانسه

هیئت داوران در پایان مراسم و توزیع جوایز شصت و نهمین جشنواره فیلم سینمایی کن – عکس از خبرگزاری فرانسه

در مراسمی که بیش از ربع ساعت بیش از زمان تعیین شده به طول انجامید، و با ضربات تند قلب های ۲۱ فیلم ساز زن و مرد، فیلم «من دنیل بلیک هستم» به کارگردانی دنیل لوچ از انگلستان برنده جایزه نخل طلایی جشنواره سینمایی کن شد.

لوچ که ده سال پیش اولین نخل طلایی خود را برای فیلم «بادی که در گندمزار وزید» گرفته بود ، از انتخاب خود شگفت زده شد زیرا رسانه ها به فیلم های دیگری که با وی رقابت می کردند پرداخته بودند.

پیش از این جایزه، اولین جوایز مقدماتی و جوایز فیلم کوتاه آغاز شد که فیلم «تایم کد» به خوانجو خیمنز کارگردان اسپانیایی تعلق گرفت. جایزه دوربین طلایی که به کارگردان اولین فیلم از میان فیلم های شرکت کننده در جشنواره داده می شود، امسال به فیلم «الهی» به هدی بنیامینا کارگردان فرانسوی مراکشی الاصل تعلق گرفت.

شرق پارسی

شرق پارسی

شرق پارسی تلاش دارد تحلیل‌های به روز از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تجزیه و تحلیل اخبار سیاسی گرفته تا مباحثه میان روشنفکران برجسته جهانی و مصاحبه با چهره‌های سرشناس سیاسی برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند. از همه مهمتر، شرق پارسی تلاش می‌کند با در نظر گرفتن تازه‌ترین ایده‌ها و تحلیل‌ها، نگاه و بازتابی فراتر از گزارش و خبر در اختیار خواننده قرار دهد.

More Posts - Website - Twitter - Facebook

اشتراک

نظر دهید

XHTML/HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>