Site Meter پس از ولخرجی پکن و باهوشی لندن... ریو المپیک معنا داری ارائه می کند - الشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عربالشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عرب
شرق پارسی
به قلم:
تاریخ: یکشنبه, 7 آگوست, 2016
۰

پس از ولخرجی پکن و باهوشی لندن… ریو المپیک معنا داری ارائه می کند

تیم عربستان سعودی در مراسم افتتاحیه المپیک ریو دوژانیرو – عکس از رویترز

تیم عربستان سعودی در مراسم افتتاحیه المپیک ریو دوژانیرو – عکس از رویترز

هنگامی که مأموریت کارگردانی مراسم افتتاحیه المپیک ریودوژانیرو به فرناندو میرلس کارگردان سینمای برزیلی محول شد، خود را در برابر یک چالش بزرگ یافت. کارگردانی که با فیلم هایی مانند «شهر خدا» و «کونستانت گاردنر»، که به مقابله با پدیده خشونت و جرم و جنایت معروف هستند شهرت یافت، چه چیزی می توانست برای مراسم افتتاحیه المپیکی ارائه کند که قبل از این که آغاز شود با شایعات و شک و تردید احاطه شده بود؟

در رقابت با دوره های سابق که بودجه های کلانی برای آن ها هزینه شد، میرلس ترجیح داد که مراسم افتتاحیه بیانگر زندگی شوخ و شاد شخصیت برزیلی باشد که از زندگی لذت می برد. وی در یکی از برنامه های تلوزیونی این را تأکید کرد و گفت: «مراسم آتن کلاسیک بود، و مراسم پکن بسیار تجملاتی بود، و مراسم لندن هوشمندانه بود، اما مراسم ما (کول) آرام خواهد بود».

وی بر روی سه عنصر تمرکز کرد که عبارتند از : «باغ، توجه به سیاره زمین، و تنوع و سرگرمی». وی گزینه های زیادی نداشت بجز ارائه نمایشی که زیاد به فن آوری متکی نباشد، و به شدت به سنت های جشنواره های برزیل اتکا داشته باشد.

شرق پارسی

شرق پارسی

شرق پارسی تلاش دارد تحلیل‌های به روز از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تجزیه و تحلیل اخبار سیاسی گرفته تا مباحثه میان روشنفکران برجسته جهانی و مصاحبه با چهره‌های سرشناس سیاسی برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند. از همه مهمتر، شرق پارسی تلاش می‌کند با در نظر گرفتن تازه‌ترین ایده‌ها و تحلیل‌ها، نگاه و بازتابی فراتر از گزارش و خبر در اختیار خواننده قرار دهد.

More Posts - Website - Twitter - Facebook

اشتراک

نظر دهید

XHTML/HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.