Site Meter «پاکمون گو» جهان را نگران می کند و حریم اماکن ممنوعه را نقض می کند - الشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عربالشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عرب
شرق پارسی
به قلم:
تاریخ: دوشنبه, 15 آگوست, 2016
۰

«پاکمون گو» جهان را نگران می کند و حریم اماکن ممنوعه را نقض می کند

برخی کشورها استفاده آن را محدود می کنند… محبوبیت المپیک در بین جوانان برزیلی به علت این بازی کاهش می یابد

یک دختر در حال بازی پاکمون گو در پارک لافایت در واشنگتن – عکس از خبرگزاری فرانسه

یک دختر در حال بازی پاکمون گو در پارک لافایت در واشنگتن – عکس از خبرگزاری فرانسه

بازی «پاکمون گو» نه تنها جهان را فرا می گیرد، بلکه به علت نقض بسیاری از ممنوعات توسط کاربران آن، به منبع نگرانی بزرگی برای دولت ها تبدیل شده است و این امر باعث شده است تا برای این بازی محدودیت هایی ایجاد شود.

بسیاری از مسؤلان امنیتی و مقامات مسؤل مکان های تاریخی از شرکت «نینتک لابس» سازنده این بازی که در ایالت کالیفرنیا قرار دارد خواستند مکان های تاریخی بسیار مهم را از این بازی حذف کند.

در آلمان، اردوگاه های بازداشت متعلق به رژیم نازی سابق، مانند اردوگاه های داخائو و ولفسبورگ، از نقشه موجود در بازی «پاکمون گو» حذف شد. نیروهای مسلح آلمان نیز درخواست کرد پایگاه های نظامی متعلق به آن ها از روی نقشه بازی حذف شوند.

مقامات دو شهر هیروشیما و ناکازاگی در ژاپن نیز از شرکت سازنده این بازی خواستند محل انفجار بمب های هسته ای این دو شهر را از روی نقشه حذف کند.

موزه قربانیان هولوکاست و مقبره ملی در واشنگتن در ایالات متحده آمریکا نیز برای کاربران این بازی ممنوع شد.

حتی در رویدادهای مهمی مانند المپیک ریودوژانیرو، این بازی از محبوبیت بیشتری نسبت به رویدادهای ورزشی در میان جوانان برزیلی برخوردار است.

شرق پارسی

شرق پارسی

شرق پارسی تلاش دارد تحلیل‌های به روز از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تجزیه و تحلیل اخبار سیاسی گرفته تا مباحثه میان روشنفکران برجسته جهانی و مصاحبه با چهره‌های سرشناس سیاسی برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند. از همه مهمتر، شرق پارسی تلاش می‌کند با در نظر گرفتن تازه‌ترین ایده‌ها و تحلیل‌ها، نگاه و بازتابی فراتر از گزارش و خبر در اختیار خواننده قرار دهد.

More Posts - Website - Twitter - Facebook

اشتراک

نظر دهید

XHTML/HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.