Site Meter اسکاتلند طرح خود برای ماندن در اتحادیه اروپا را آماده می کند - الشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عربالشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عرب
شرق الاوسط فارسی
تاریخ: سه شنبه, 20 دسامبر, 2016
۰

اسکاتلند طرح خود برای ماندن در اتحادیه اروپا را آماده می کند

وزیر اسکاتلند برای مذاکره با اتحادیه اروپا

لندن- دولت محلیاسکاتلند که از همان روزهای ابتدایی بعد از رفراندوم بریتانیا اعلام کرده بود، تصمیم دارد در اتحادیه اروپا بماند و با دیگر کشورهای اروپایی معاملات تجاری خود را ادامه دهد، روز یکشنبه اعلام کرد که این هفته پیشنهادات درباره نحوه ادامه حضور در بازار واحد اروپا پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به منظور جلوگیری از فاجعه ملی منتشر خواهد کرد.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا گفته است که تا پایان ماه مارس ماده ۵۰ پیمان لیسبون که مربوط به فرایند خروج از اتحادیه اروپا است را به اجرا خواهند گذاشت و بدین ترتیب، فرآیند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد.

مردم بریتانیا در رفراندوم ۲۳ ژوئن رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند.

«مایکل راسل» وزیر مذاکرات با اتحادیه اروپا در دولت اسکاتلند درباره ادامه حضور این کشور در بازار واحد اروپا گفت: “ما همسو با تعهد خود در خصوص بررسی همه گزینه های ممکن برای حفاظت از منافع اسکاتلند، پیشنهادهای خود را مطرح خواهیم کرد که در آن تلاش خواهد شد آسیب های ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به کمترین میزان ممکن برسد.”

وی افزود: “در کانون این طرح، چارچوب بقای اسکاتلند در بازار واحد اروپا قرار دارد.”

بنا به گفته راسل، این طرح با “دشواری ها و پیچیدگی هایی” روبرو است، اما “خروج  از اتحادیه اروپا” ممکن است باعث از بین رفتن ۸۰ هزار فرصت شغلی در اسکاتلند طی دهه آینده شود.

شرق الاوسط فارسی

شرق الاوسط فارسی

"شرق الاوسط فارسی اخبار، تحلیل ها و گزارش هایی از خاورمیانه و نیز جهان فارسی زبان را از طریق پوشش تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منعکس می کند.

More Posts - Website - Twitter - Facebook

اشتراک

نظر دهید

XHTML/HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.