ساختمان پلاسکو در آتش سوخت و فرو ریخت - الشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عربالشرق الاوسط فارسی، پنجره ای بسوی جهان ایرانی و دنیای عرب
شرق الاوسط فارسی
تاریخ: پنجشنبه, 19 ژانویه, 2017
۰

ساختمان پلاسکو در آتش سوخت و فرو ریخت

آتش سوزی در ساختمان پلاسکو تهران

آتش سوزی در ساختمان پلاسکو تهران

ساختمان پلاسکو واقع در مرکز تهران به دنبال آتش‌سوزی صبح امروز پنج شنبه فروریخت.

به گزارش رسانه های محلی این ساختمان صبح پنجشنبه، ۳۰ دی (۱۹ ژانویه)، دچار آتش‌سوزی شده بود و منابع خبری ایران تصاویری از تلاش آتش‌نشانان برای خاموش کردن آتش را منتشر کرده بودند.

گفته می شود این آتش سوزی در   حدود ساعت ٧:٣٠ به وقت محلی آغاز شد و طبقات نهم به بالای این ساختمان را فرا گرفت و اگرچه ساعاتی بعد، سازمان آتش‌نشانی اعلام کرد که آتش فرونشانده شده است.

کوتاه مدتی پس از آن، برخی خبرگزاری‌های داخلی گزارش کردند که آتش دوباره شعله‌ور شده و در حالی که برخی از آتش نشانان برای پاکسازی آتش به داخل این ساختمان رفته بودند، ساختمان فرو ریخت.

هنوز آمار دقیقی از تعداد کشتگان این حادثه اعلام نشده است، باما به گفته محمد باقر قالیباف، شهردار تهران بین ۲۰ تا ۲۵ آتش نشان در داخل ساختمان بوده‌اند که احتمالا زیر آوار مانده‌اند. برخی از خبرگزاری های ایران تهداد آتش نشانانی که جان خود را از دست داده‌اند ۳۰ تن اعلام کرده‌اند.

بر اساس اعلام اورژانس تهران ۲۸ مجروح به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ساختمان پلاسکو در خیابان اسلامبول (استانبول) واقع شده و یکی ازمراکز عمده توزیع پوشاک در تهران محسوب می‌شد و احتمالا وجود مواد قابل اشتعال به گسترش آتش منجر شد.

شرق الاوسط فارسی

شرق الاوسط فارسی

"شرق الاوسط فارسی اخبار، تحلیل ها و گزارش هایی از خاورمیانه و نیز جهان فارسی زبان را از طریق پوشش تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منعکس می کند.

More Posts - Website - Twitter - Facebook

اشتراک

نظر دهید

XHTML/HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>