پمپئو: حوثی ها باید بدانند که پیروز نخواهند شد

پمپئو: حوثی ها باید بدانند که پیروز نخواهند شد

وزیر امور خارجه آمریکا: «حزب الله» لبنان را در معرض خطر قرار داده است
جمعه, 22 مارس, 2019 - 13:30

 مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت «حوثی ها فقط با دستور» علی خامنه ای رهبر ایران و قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس عمل می کنند و باید بدانند که پیروز نخواهند شد». 

پمپئو روز پنجشنبه (۲۱ مارس) در گفتگو با شبکه «العربیه» افزود «فشار بر ایران حوثی ها را وادار می کند تا به توافق سوئد پایبند باشند». او یادآور شد «حزب الله لبنان ثبات خاورمیانه را در معرض خطر قرار داده است».

او خاطر نشان کرد که با مقام های اسرائیل درباره این گروه مورد حمایت ایران گفتگو کرده است».

پمپئو چند روز پیش سفری به خاورمیانه آغاز کرده است و روز جمعه (۲۲ مارس) راهی لبنان می شود. این سفر به منظور تشویق بقیه کشورها به درپیش گرفتن رویکرد قاطعانه در قبال ایران انجام می شود. مقام های اسرائیلی نگرانی خود را در خصوص «حزب الله» لبنان با پمپئو مطرح کردند. آنها از این بیم دارند که همزمان با کاهش دخالت «حزب الله» در سوریه حالا اسرائیل بار دیگر در کانون توجه «حزب الله»‌ قرار بگیرد.

رویترز به نقل از ریئوفین ریفلین رییس اسرائیل گزارش داد «اینکه سعد الحریری نخست وزیر لبنان اعلام کند لبنان از (حزب الله) جداست و (حزب الله) بخشی از لبنان نیست غیر قابل قبول است... اگر اقدامی علیه اسرائیل از سوی لبنان انجام شود ما دولت لبنان را مقصر می دانیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای