کمیته نیروهای مسلح آمریکا به جدی بودن تهدیدات ایران متقاعد شد

کمیته نیروهای مسلح آمریکا به جدی بودن تهدیدات ایران متقاعد شد

جمعه, 17 مه, 2019 - 12:15

مک ثورنبری رئیس جمهوریخواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا به روزنامه «هیل» تاکید کرده است که نسبت به وجود عامل برای نگرانی درباره فعالیت ها و تهدیدات اخیر ایران «متقاعد شده» است. 

به گزارش الشرق الاوسط، ثورنبری گفت: اطلاعات و هشدارهایی که درباره فعالیت ها و ایجاد محدودیت ها توسط ایران جمع آوری کردیم، نگران کننده است، نمونه آن حوادثی که در منطقه خلیج مشاهده کردیم. 

وی افزود: فکر نمی کنم که این مسئله روتین و طبیعی باشد و بخش بزرگی از آن به هدف گرفتن آمریکایی ها آمریکایی ها باشد. 

تنش ها میان ایران و ایالات متحده آمریکا در ماه جاری بالا گرفته است، به طوری که واشنگتن از آمادگی ارتش این کشور در عراق برای مقابله با تهدیدهای احتمالی از جانب گروهک های مورد حمایت ایران خبر داد.

اعضای ارشد کنگره آمریکا نیز از دولت ترامپ خواسته اند تا آنها را به اندازه کافی در مورد تنش‌های فزاینده با ایران در جریان بگذارد. 

در این میان، روزنامه بریتانیایی گاردین از جلسه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران با گروه‌های شبه‌نظامی عراق در بغداد خبر داد و گفت: سلیمانی از آنها خواسته است که «برای جنگ نیابتی آماده شوند».

گاردین به نقل از «دو منبع ارشد اطلاعاتی» که به نام‌شان اشاره نکرد نوشت که این جلسه سه هفته پیش برگزار شده است و موضوع آمادگی برای جنگ آینده در آن بررسی شده است. 

ترامپ پس از خروج از برجام تحریم ها را تشدید و برای کاهش نفوذ ایران در منطقه تلاش کرد. 

آمریکا با اعزام ناو هواپیمابر و بمب‌افکن های ب-۵۲ به خاورمیانه، آرایش نظامی‌ خود در منطقه را در واکنش به تهدیدهای ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی تقویت کرده است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای