فرانسه: بازداشتگاه های تندروها در شمال شرق سوریه تا حالا از کنترل خارج نشده است

فرانسه: بازداشتگاه های تندروها در شمال شرق سوریه تا حالا از کنترل خارج نشده است

چهارشنبه, 16 اکتبر, 2019 - 13:45
ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه (رویترز)

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه (16 اکتبر) گفت «بازداشتگاه های اعضای داعش که در شمال شرق سوریه و زیر نظر کردها قرار دارند تا حالا به دلیل حملات ارتش ترکیه در منطقه از کنترل خارج نشده اند».

لودریان در گفتگو با شبکه تلویزیونی بی اف ام و رادیو مونت کارلو افزود «تا جایی که من اطلاع دارم بازداشتگاه های داعش در شمال شرق سوریه به دلیل عملیات نظامی ترکیه و استقرار دوباره نیروهای دموکراتیک سوریه تا حالا از کنترل خارج نشده اند». به گزارش فرانس پرس وزیر امور خارجه فرانسه خاطر نشان کرد که «به زودی» برای گفتگو درباره وضع «ساز وکار» بین المللی برای محاکمه اعضای گروه تروریستی (داعش) راهی عراق می شود.

لودریان گفت «باید با مقام های عراقی درباره ایجاد ساز و کار قانونی برای محاکمه پیکارجویان از جمله نیروهای فرانسوی همکاری کنیم». فرانسه روز شنبه (12 اکتبر) گفت فروش سلاح به ترکیه را متوقف کرده است. فرانسه ضمن هشدار به آنکارا گفت عملیات نظامی در شمال سوریه امنیت اروپا را در معرض خطر قرار می دهد. رویترز گفت « وزارت دفاع و امور خارجه فرانسه در بیانیه مشترک اعلام کردند فرانسه که انتظار دارد این حمله به زودی به پایان برسد فروش اسلحه که ممکن است در عملیات به کار گرفته شود را به ترکیه متوقف می کند. این اقدام فورا به مرحله اجرا در می آید».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای