گسترش جغرافیایی کرونا؛ آمار قربانیان به ۵۴۰۲ نفر در جهان رسید

گسترش جغرافیایی کرونا؛ آمار قربانیان به ۵۴۰۲ نفر در جهان رسید

شنبه, 14 مارس, 2020 - 14:15
فرودگاه اسپیخول آمستردام (فرانس پرس)
پاریس: الشرق الاوسط

بنا به آمار فرانس پرس ۵۰۴۲ نفر در جهان بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. این ویروس در ابتدا در چین در دسامبر پارسال شایع شد.

آمار فرانس پرس با توجه به داده های رسمی و موارد اعلام شده تا ساعت ۹ صبح روز شنبه (۱۴ مارس) تنظیم شده است.

۱۴۳۵۰۰ نفر در ۱۳۵ کشور جهان به کرونا شده اند. 

موارد ابتلا به کرونا که در کشورهای گوناگون تایید شده دقیق نیست چرا که معیارهای کشورها برای تشخیص موارد و آزمایشات کوید ۱۹ با همدیگر تفاوت دارند. از ساعت ۵ بعد از ظهر پنجشنبه (۱۲ مارس) تا ۹ صبح روز شنبه (۱۴ مارس) ۵۵ نفر دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و ۲۶۷۷ موارد جدید ابتلا به کرونا اعلام شد. اولین موارد ابتلا به کرونا در اواخر دسامبر پارسال در چین (به جز هنگ کنگ و ماکائو) ثبت شد. 

۸۰۸۲۴ نفر در چین به کرونا مبتلا شدند و از این تعداد ۳۱۸۹ تن جان خود را از دست دادند و ۶۵۵۴۱ تن بهبود یافتند.

دولت چین از ۱۱ مورد ابتلا و ۱۳ فوتی از شامگاه جمعه (۱۳ مارس) تا ۹ صبح (به وقت گرینویچ) شنبه (۱۴ مارس) خبر داد.

۲۲۱۳ نفر در بقیه کشورها جان خود را تا روز شنبه (۱۴ مارس) از دست دادند که از این تعداد ۴۲ مورد از شامگاه جمعه تا صبح شنبه اتفاق افتاده است. 

۶۲۵۸۳ نفر در جهان از جمله ۲۶۶۵ مورد جدید ابتلا تا روز شنبه گزارش شده است.

ایتالیا و ایران و اسپانیا و فرانسه پس از چین از مراکز شیوع کرونا هستند.

آمار افراد مبتلا در ایتالیا و ایران و اسپانیا و فرانسه به ترتیب ۱۷۶۶۰ و ۱۲۷۲۹ و ۴۲۳۱ و ۳۶۶۱ نفر است. در ایتالیا و ایران و اسپانیا و فرانسه به ترتیب ۱۲۶۶ و ۶۱۱ و ۱۲۱ و ۷۹  تن بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند. اکوادور از ساعت پنج بعد از ظهر پنجشنبه (۱۲ مارس) از اولین مورد مرگ بر اثر کرونا در کشور خبر داد. اولین موارد ابتلا به کرونا نیز از تاریخ یاد شده در کشورهای کوزوو و موریتانی و اروگوئه و سورینام و گواتمالا و آنتیگوا و باربودا و نامیبیا و اسواتینی و پورتوریکو و گینه تایید شده است.

آمار ابتلا به کرونا در آسیا و اروپا و خاورمیانه و آمریکا و کانادا و آمریکای لاتین و منطقه کارائیب و اقیانوسیه و آفریقا به ترتیب  ۹۱۳۴۶ مورد (۳۲۹۹ فوتی) و ۳۶۳۹۹ مورد (۱۵۱۴ فوتی) و ۱۲۴۷۵ مورد (۵۲۷ فوتی) و ۲۳۵۰ مورد (۴۸ فوتی) و ۳۸۸ مورد (۵ فوتی) و ۲۴۴ مورد (۳ فوتی) و ۲۰۵ مورد (۶ فوتی) اعلام شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای