​کرونا؛ بیش از ۵۰۰ ملیون نفر در جهان باید در خانه بمانند

​کرونا؛ بیش از ۵۰۰ ملیون نفر در جهان باید در خانه بمانند

پنجشنبه, 19 مارس, 2020 - 19:15
پاریس: الشرق الاوسط

بیش از ۵۰۰ ملیون نفر در کشورهای جهان در راستای جلوگیری از انتقال ویروس کوید ۱۹ (کرونا) باید در خانه بمانند.

این آمار توسط فرانس پرس منتشر شده است.

برخی از کشورها مردم را ملزم کردند در خانه بمانند. شمار دیگری از دولت ها به رویکرد توصیه اکتفا کردند. توصیه هایی که در استان هوبی چین از جمله در مرکز آن -ووهان- اجرا شدند. این استان از اواخر ژانویه در قرنطینه است اما محدودیت رفت و آمد برای جمعیت بیش از ۵۰ ملیونی این منطقه از ۱۴ مارس کاهش یافته.

پس از استان هوبی چین دستکم هشت کشور مردم را ملزم به ماندن در خانه کردند. قرنطینه اجباری در کشورهای ایتالیا و اسپانیا و لبنان و جمهوری چک و فرانسه و اسرائیل و ونزوئلا و بلژیک به ترتیب از ۱۰ مارس و ۱۴ مارس و ۱۵ مارس و ۱۶ مارس و ۱۷ مارس و ۱۸ مارس آغاز شد.

جمعیت این هشت کشور ۲۴۰ ملیون نفر است.

اما رفتن به سرکار یا خرید کالاهای ضروری یا مراجعه به دکتر در اغلب این کشورها بلا مانع است.

برخی کشورها به قرنطینه بعضی از مناطق اکتفا کردند. شهر بانسکو در بلغارستان قرنطینه شده است. بزرگ ترین پیست اسکی بلغارستان در بانسکو است. کلیه پرسنل بخش گردشگری استان بحر الاحمر مصر قرنطینه شده اند.

مردم بوگوتا -پایتخت کلمبیا- دوره آموزشی قرنطینه شدن را از ۲۰ تا ۲۳ مارس انجام می دهد تا برای یک قرنطینه احتمالی آماده شوند.

دستکم چهار کشور -آلمان و اتریش و انگلیس و ایران- از مردم خواسته اند تا از تردد غیر ضروری و تماس با افراد خودداری کنند. این چهار کشور اقدامات الزام آور در این زمینه اجرا نکرده اند.

جمعیت چهار کشور یاد شده ۴۰ ملیون نفر است. اما درخواست دولت های ۴ کشور با همکاری محدود مردم روبرو شد.

«جشن های کرونا» در پارک های آلمان در حالی برگزار می شود که آنگلا مرکل صدر اعظم کشور از مردم خواست تا «رهنمودهای مقام های پزشکی» در این باره را جدی بگیرند تا از آمار مرگ و میر کاسته شود.

مقام های ایران نیز از اینکه مردم با وجود هشدارهای متعدد باز مساله ماندن در خانه ها را جدی نگرفته و بازارها برای خرید سال نوی فارسی شلوغ است ابراز تاسف کردند. سال نوی فارسی روز جمعه (۲۰ مارس) است.

مقررات منع رفت و آمد شبانه در چندین منطقه از جمله تونس (از ۶ عصر تا ۶ صبح) و بولیوی (۵ عصر تا ۵ صبح) و ایالت نیوجرسی (۸ شب تا ۵ صبح) و پورتوریکو (۹ شب تا ۵ صبح) و پایتخت فیلیپن (مانیل) (از ۸ شب تا ۵ صبح) اعلام شده است.

جمعیت این مناطق بیش از ۵۰ ملیون نفر است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای