هواپیماهای اسرائیلی بر فراز لبنان به پرواز درآمدند

هواپیماهای اسرائیلی بر فراز لبنان به پرواز درآمدند

یکشنبه, 26 ژوئيه, 2020 - 22:45
آماده باش ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی (فرانس پرس)
بیروت: الشرق الاوسط

همزمان با آماده باش نیروهای اسرائیلی در مرزهای جنوبی در پی کشته شدن یک فرمانده حزب‌الله در سوریه، هواپیمای اسرائیلی حریم هوایی لبنان در تعدادی از مناطق را نقض کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داده‌است که صبح روز گذشته در سایه پرواز هواپیمای بدون سرنشین دشمن بر فراز منطقه، نیروهای اسرائیلی بمب‌های دودی را به سمت سایت رویسات العلم در مزارع شبعای اشغالی شلیک کردند.

این هواپیماها همچنین در منطقه مرجعیون در ارتفاع کم و در ارتفاع متوسط در جزین پرواز کرد، جایی که یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی (MK) نیز در بعد از ظهر پرواز کرد.

این پروازها حریم هوایی حاصبیا، العرقوب، جبل الشیخ، مزارع شبعا و جولان اشغالی را در ارتفاع بسیار کم نقض کردند. در حریم نبطیه و اقلیم التفاح، حملات صوری را در ارتفاع متوسط انجام داد.

این هواپیماها همچنین از اوایل صبح و در ارتفاعات متوسط و در حریم المتن و بر فراز کسروان به پرواز درآمدند و حریم شهر جبیل را در ارتفاع کم نقض کرد.

روز گذشته نیز بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، هشدار داده‌است که به ایران اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نخواهد داد.

نتانیاهو با بیان اینکه «ما براساس یک سیاست ثابت اقدام می‌کنیم و به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز شمالی خود را نمی‌دهیم»، گفت «لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود».

او از برگزاری «جلسه‌های مداوم برای ارزیابی اوضاع با وزیر امنیت و فرمانده کل ستاد ارتش» خبر داد و گفت: «ارتش اسرائیل برای واکنش در مقابل هر تهدیدی آماده است».

این در حالی است که با کشته شدن یکی از نیروهای حزب‌الله در حمله پنجشنبه اسرائیل به اطراف دمشق، این رژیم اقدام به افزایش آمادگی خود در مرز با لبنان کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای