آغاز تحریم‌های «رژیم اسد» در دوران بایدن

آغاز تحریم‌های «رژیم اسد» در دوران بایدن

این تحریم‌ها شامل ۸ زندان، ۵ افسر امنیتی، یک جناح مخالف و دو فرد مرتبط با القاعده شد
پنجشنبه, 29 ژوئيه, 2021 - 00:15

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین اقدام خود علیه «رژیم اسد»، ۸ زندان و ۵ مقام ارشد امنیتی سوریه را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده در این باره گفت که هدف از این تحریم‌ها «تقویت پاسخگویی نهادها و اشخاصی است که در استمرار رنج مردم سوریه سهیم بوده‌اند».

 وی از جامعه بین‌المللی خواست «به درخواست‌های آنها برای آتش‌بس سراسری، آزادی فوری افرادی که خودسرانه بازداشت شده‌اند و اطلاعات در مورد سرنوشت مفقودین بپیوندند».

وی افزود: «رژیم (رئیس‌جمهور بشار) اسد باید بداند که این مراحل برای هرگونه صلح پایدار یا رونق اقتصادی در سوریه حیاتی است».

آندره گاتسکی مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا نیز گفت: «تحریم‌های اعلام شده برای پاسخگویی در مورد سوءاستفاده‌های انجام شده علیه مردم سوریه و جلوگیری از استفاده عناصر سرکش از سیستم مالی جهانی است».

همچنین جناح نظامی «احرار الشرقیه» فعال در شمال سوریه و دو تن از فرماندهان آن را نیز به دلیل ارتکاب جنایت «علیه کردها» تحت تحریم قرار گرفت.

این وزارتخانه همچنین یک شخص را هم به دلیل آنکه تسهیلگر مالی القاعده در سوریه و ترکیه بوده در فهرست تحریم‌ها قرار داده‌است.

از سوی دیگر، دستگاه قضایی آلمان اعلام کرد، علاء میم پزشک سوری به اتهام جنایت علیه بشریت در آلمان و آزار و شکنجه مخالفان نظام اسد محاکمه می‌شود.

در این میان، دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن دستکم هفت نیروی نظامی سوریه در حملات داعش در مرکز سوریه خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای