نامه سرگشاده هالیوودی ها درباره انتشار تصویر و فیلم با اسلحه

نامه سرگشاده هالیوودی ها درباره انتشار تصویر و فیلم با اسلحه

پنجشنبه, 16 ژوئن, 2022 - 14:00
   جولیان مور (فرانس پرس)

جمعی از ستارگان هالیوود مثل ایمی شومر و جولیان مور و مارک روفالو در نامه ای سرگشاده خواستار پخش فیلم و برنامه های تلویزیونی به منظور افزایش حس مسئولیت پذیری دارندگان اسلحه شدند.

به گزارش فرانس پرس نگارش و تنظیم این نامه سرگشاده توسط جی جی آبرامز (مجموعه لاست) و شاندا رایمز (بریجرتون) و کاتلین کندی (رئیس لوکاس فیلم) در واکنش به تیراندازی های گسترده اخیر در یووالدی و بوفالو انجام شد. 

کمپین «برادی» یک سازمان غیر انتفاعی است که با هدف جلوگیری از خشونت با اسلحه و کنترل اسلحه فعالیت می کند و این نامه را منتشر کرده است.

در این نامه آمده است «فیلم و برنامه های تلویزیونی تاثیر بسزایی در افزایش آگاهی مردم درباره استعمال دخانیات و رانندگی بعد از مصرف الکل و قوانین بستن کمربند ایمنی و برابری بین زن و شوهر داشت و زمان آن فرا رسیده که به مساله کنترل اسلحه بپردازیم».

این نامه افزود «ما از کسی نمی خواهیم که تصویر اسلحه را پخش نکند اما از فیلم نامه نویسان و کارگردانان و تهیه کنندگان می خواهیم که مراقب ترویج خشونت در تلویزیون باشند و محتوای متناسب درباره استفاده از سلاح تولید کنند».

این نامه چندین توصیه در این زمینه ارایه کرده است؛ مثلا اینکه پخش سکانس هایی درباره شخصیت های فیلم که اسلحه را در جهت ایمن قرار می دهند. کارگردانان و تهیه کنندگان قبل از ساخت فیلم درباره گزینه های دیگر به جای نمایش اسلحه گفتگو کنند.

این نامه افزود «خشونت با اسلحه دلیل اصلی مرگ افراد زیر ۱۸ سال در آمریکا بوده و رقم قربانیان شلیک با اسلحه در رده سنی یاد شده بیشتر از تعداد قربانیان تصادف و سوانح رانندگی در چند سال اخیر است. بنابراین ما از همکاران خود در جامعه نوآور می خواهیم تا جلوی پخش و ساخت تصاویر کودکان مسلح را بگیرند».

تیراندازی با انگیزه نژاد پرستانه در یک فروشگاه در ایالت نیویورک جان ده نفر را گرفت. ده روز بعد، ۱۹ کودک و دو معلم در تیراندازی در مدرسه ابتدایی در شهر یووالدی در تکزاس کشته شدند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفت که ۴ هزار و ۳۶۸ نفر زیر ۱۹ سال به دلیل سلاح گرم در ۲۰۲۰ جان باختند.

۲۰۰ چهره هالیوودی از جمله جیمی کیمل و جود آپاتو و بیل لارنس و دیمون لیندلوف و آدام مک کی نامه مزبور را امضا کردند. 

این نامه در پایان خاطر نشان کرد «تصاویر اسلحه در تلویزیون و سینماهای دنیا پخش می شود اما همه گیری خشونت اسلحه فقط در آمریکا بروز کرده است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای