«اعتدال» و «تلگرام» دو میلیون محتوای افراطی را حذف کردند

TT

«اعتدال» و «تلگرام» دو میلیون محتوای افراطی را حذف کردند

در موسم حج سال جاری، مرکز جهانی مبارزه با ایدئولوژی افراطی (اعتدال) و پلتفرم «تلگرام» توانستند بیش از دو میلیون محتوای افراطی را حذف کنند.
این دو پلتفرم افزایش فعالیت تبلیغاتی سه سازمان تروریستی «داعش»، «هیئت تحریر الشام» و «القاعده» در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ به میزان ۱۲٫۸۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل را رصد کردند.
آنها مشاهده کردند که فعالیت تبلیغاتی افراط گرایان روز دوشنبه ۲۶ ۱۷ ژوئن همزمان با آغاز موسم حج به اوج خود رسیده است.
تیم‌های مشترک به تلاش‌های خود برای نظارت و مقابله با فعالیت‌های تبلیغاتی محتوای افراطی سازمان‌های تروریستی ادامه دادند و ۱۴ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۹۰۹ محتوای افراطی حذف و ۳۰۵ کانال داعش بسته شد.
از سوی دیگر، ۳ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۹۶۹ محتوای افراطی وابسته به هیئت تحریر الشام حذف و ۲۸۱ کانال آنها بسته شد.
در حالی که ۲۳۱ هزار و ۳۵۴ محتوای افراطی وابسته به القاعده حذف و ۷۴ کانال آنها بسته شد.ابراز نگرانی عمیق سعودی از تشدید تنش نظامی در حدیده

 سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)
سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)
TT

ابراز نگرانی عمیق سعودی از تشدید تنش نظامی در حدیده

 سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)
سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)

وزارت خارجه سعودی یکشنبه (۲۱ جولای) در بیانیه ای از تحولات تازه و تشدید تنش نظامی در یمن پس از حملات هوایی اسرائیل به بندر حدیده یمن عمیقا ابراز نگرانی کرده و گفت این تحولات «شدت تنش جاری در منطقه را دو چندان می کند».
اسرائیل روز شنبه (۲۰ جولای) به بندر حدیده تحت کنترل حوثی های یمن حمله کرد.
این بیانیه افزود «وزارت خارجه با نگرانی شدید تحولات و تشدید تنش نظامی در یمن را پس از حملات هوایی اسرائیل به استان حدیده روز شنبه ۲۰ جولای دنبال می کند و این اقدام نظامی تنش نظامی کنونی در منطقه را تشدید می کند و به تلاش های ادامه دار برای پایان جنگ علیه غزه لطمه می زند».
وزارت خارجه سعودی از همه طرف ها خواست با «خویشتنداری حداکثری منطقه و مردم منطقه را از خطر جنگ دور کنند».
وزارت خارجه بار دیگر از جامعه جهانی و طرف های تاثیر گذار خواست با عمل به نقش و مسئولیت خود به کشمکش ها در منطقه پایان دهند.
این بیانیه که در اکانت وزارت خارجه سعودی در شبکه اکس منتشر شده بر ادامه تلاش ریاض برای پایان جنگ در غزه و حمایت مداوم سعودی از تلاش برای برقراری صلح در یمن و پایان دادن به مشکلات و گرفتاری مردم یمن و برقراری امنیت و صلح در منطقه تاکید کرد.
در این راستا، سپهبد ترکی المالکی سخنگوی وزارت دفاع سعودی یکشنبه (۲۱ جولای) هر گونه نقش یا کمک سعودی برای حمله به شهر حدیده یمن را تکذیب کرد.
المالکی در پیام خود در شبکه «اکس» افزود «سعودی به هیچ کشور و گروهی اجازه عبور از حریم هوایی خود را (برای اقدام نظامی علیه دیگر کشورها) نخواهد داد».