درهم شکستن حصر غزه توسط سعودی

سعودی با همكارى اردن در یک عملیات بی سابقه به داد جنگ زدگان در غزه می رسد


 
کمک های سعودی به جنگ زدگان در غزه ادامه دارد (واس)
کمک های سعودی به جنگ زدگان در غزه ادامه دارد (واس)
TT

درهم شکستن حصر غزه توسط سعودی


 
کمک های سعودی به جنگ زدگان در غزه ادامه دارد (واس)
کمک های سعودی به جنگ زدگان در غزه ادامه دارد (واس)

کمک های دولت سعودی به واسطه مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان به جنگ زدگان در نوار غزه به هر شیوه ممکن ادامه دارد تا سرانجام حصر غزه و بستن گذرگاه های مرزی از سوی رژیم اشغالگر اسرائیل بشکند چرا که رسیدن کمک های بشردوستانه به غزه از راه گذرگاه های مرزی امکان پذیر نیست.
اولین ماموریت تحویل هوایی کمک های غذایی سعودی به نوار غزه با همکاری اردن برای کمک به جنگ زدگان غزه انجام شد. غذاهای این محموله هوایی نیازی به گرم کردن ندارند و آماده مصرف هستند.
دکتر عبد الله الربیعه مشاور دیوان پادشاهی سعودی و سرپرست مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان به خبرگزاری سعودی (واس) گفت «تحویل هوایی کمک های غذایی در اقدام بی سابقه از سوی سعودی برای نوار غزه با موفقیت انجام شد. این ماموریت با همکاری سازمان خیریه پادشاهی اردن هاشمی و نیروهای مسلح اردن هاشمی (ارتش عربی) به منظور شکستن حصر غزه و اجبار نیروهای اشغالگر اسرائیل برای بازگشایی گذرگاه های مرزی صورت گرفت چرا که امکان ورود کمک های بشردوستانه به جنگ زدگان در غزه از طریق گذرگاه های مرزی وجود ندارد».
او افزود «دولت اردن چتر و تجهیزات ویژه ماموریت تحویل هوایی کمک های بشردوستانه به غزه را در اختیار مرکز امداد ملک سلمان قرار داد. این محموله کمک های غذایی ۳۰ تن است و غذاهای این محموله آماده بوده و نیازی به گرم کردن ندارند».

دکتر عبد الله الربیعه بر توجه دولت سعودی به کمک های بشردوستانه به غزه و رساندن کمک به هر وسیله تاکید کرد (واس)
او اظهار کرد «دولت سعودی به رهبری ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد و رئیس شورای وزیران سعودی به حمایت از کار بشردوستانه در نوار غزه و رساندن کمک ها به دست اهالی غزه به هر وسیله و راهی که شده توجه دارند و در این راستا باید راه حلی برای مساله بسته ماندن گذرگاه های زمینی و دریایی پیدا کرد و این راه همان پرتاب هوایی کمک ها است. به هر حال ما خواهان بازگشایی همه گذرگاه ها به منظور ورود کمک های بزرگ بشردوستانه به اهالی غزه هستیم».
دکتر الربیعه اضافه کرد «سعودی از همان روز اول بحران در نوار غزه و جنگی که علیه مردم بیگناه فلسطین در غزه آغاز شد با توصیه خادم حرمین شریفین و ولیعهد کارزار گسترده برای کمک های مردمی به راه انداخت که تا حالا بیش از ۱۸۹ میلیون دلار جمع آوری شده است. دولت سعودی همچنین یک پل هوایی با ۵۴ هواپیما و یک پل دریایی با ۸ کشتی برقرار کرد که فعالیت آنها همچنان ادامه دارد».
دکتر الربیعه از دولت سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین و ولیعهد به خاطر کمک های بشردوستانه چشمگیر و بی سابقه و حمایت از تلاش های بین المللی به منظور کاهش مشکلات ملت فلسطین قدردانی کرد و افزود امیدوارم این بحران دشوار انسانی هر چه زودتر از سر ملت فلسطین در نوار غزه رفع شود».ابراز نگرانی عمیق سعودی از تشدید تنش نظامی در حدیده

 سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)
سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)
TT

ابراز نگرانی عمیق سعودی از تشدید تنش نظامی در حدیده

 سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)
سعودی خواستار خویشتنداری حداکثری از جانب همه طرف ها شد (واس)

وزارت خارجه سعودی یکشنبه (۲۱ جولای) در بیانیه ای از تحولات تازه و تشدید تنش نظامی در یمن پس از حملات هوایی اسرائیل به بندر حدیده یمن عمیقا ابراز نگرانی کرده و گفت این تحولات «شدت تنش جاری در منطقه را دو چندان می کند».
اسرائیل روز شنبه (۲۰ جولای) به بندر حدیده تحت کنترل حوثی های یمن حمله کرد.
این بیانیه افزود «وزارت خارجه با نگرانی شدید تحولات و تشدید تنش نظامی در یمن را پس از حملات هوایی اسرائیل به استان حدیده روز شنبه ۲۰ جولای دنبال می کند و این اقدام نظامی تنش نظامی کنونی در منطقه را تشدید می کند و به تلاش های ادامه دار برای پایان جنگ علیه غزه لطمه می زند».
وزارت خارجه سعودی از همه طرف ها خواست با «خویشتنداری حداکثری منطقه و مردم منطقه را از خطر جنگ دور کنند».
وزارت خارجه بار دیگر از جامعه جهانی و طرف های تاثیر گذار خواست با عمل به نقش و مسئولیت خود به کشمکش ها در منطقه پایان دهند.
این بیانیه که در اکانت وزارت خارجه سعودی در شبکه اکس منتشر شده بر ادامه تلاش ریاض برای پایان جنگ در غزه و حمایت مداوم سعودی از تلاش برای برقراری صلح در یمن و پایان دادن به مشکلات و گرفتاری مردم یمن و برقراری امنیت و صلح در منطقه تاکید کرد.
در این راستا، سپهبد ترکی المالکی سخنگوی وزارت دفاع سعودی یکشنبه (۲۱ جولای) هر گونه نقش یا کمک سعودی برای حمله به شهر حدیده یمن را تکذیب کرد.
المالکی در پیام خود در شبکه «اکس» افزود «سعودی به هیچ کشور و گروهی اجازه عبور از حریم هوایی خود را (برای اقدام نظامی علیه دیگر کشورها) نخواهد داد».