گزارش «محرمانه» توصیه می‌کند پیتزی سرمربی تیم ملی سعودی بماند

گزارش «محرمانه» توصیه می‌کند پیتزی سرمربی تیم ملی سعودی بماند

درخواست فرصت دادن به سرمربی آرژانتینی برای پیشرفت فوتبال ملی
چهارشنبه, 30 ژانویه, 2019 - 22:00

سرمربی آرژانتینی تیم ملی سعودی، در آستانه امضای قراردادی جدید با فدراسیون فوتبال این کشور قراردارد که براساس آن برای مدتی دیگر تیم سبزپوش را مدیریت کند. 

این تصمیم پس از ارائه گزارشی اتخاذ شد که گروه نظارت بر تیم ملی شرکت کننده در مسابقات جام ملت‌های آسیا کنونی در کشور امارات تهیه کرد.

منابعی خاص به «الشرق الاوسط» گفتند که معاون فدراسیون فوتبال لؤی السبیعی که مدیریت سازمان نظارت را به عهده دارد در این باره با کمک مربی عمر باخشوین و مدیر تیم ملی حسین الصادق گفت‌وگو کرده‌است. 

منابع به این اشاره می‌کنند که سیستم نظارتی مأمور تهیه گزارش دربارهٔ مربی پس از مشورت با گروهی از متخصصان در زمینه فنی مربی، به این نتیجه رسیدند. کارشناسان دادن فرصت دیگرو وقت بیشتر برای کمک به پیشرفت مسابقات ملی سعودی تأکید می‌کردند که می‌تواند بسیاری از مشکلات کنونی چه از نظر فنی و مدیریتی که با آنها درگیر است حل کند.

پیش‌بینی می‌شود مذاکرات برای عقد قرارداد جدید با مربی پیتزی به زودی آغاز شود اما این پیشنهاد به هیچ وجه با پیش قراردادی که برای رهبری تیم سبز در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا به او داده شده بود قابل مقایسه نیست به خصوص که مبلغ درخواستی او به گفته یکی از سایت‌های ویژه قراردادهای مربیان جهان بسیار زیاد محسوب می‌شود.

دیگر اینکه تیم ملی تا هشت ماه دیگر در هیچ مسابقه‌ای جز مسابقات مقدماتی جام ۲۰۲۲ و جام کشورهای خلیج شرکت نکند.

علیرغم انتقادهایی که به پیتزی برای تمرکز بر بازی دفاعی و استفاده نکردن از مهاجم مشخص می‌شود، گروهی از کارشناسان فنی براین باورند که روش مربی با وجود تعداد زیاد مهاجم در تیم‌های سعودی طبیعی است.

تیم ملی سعودی در دوره یک‌هشتم نهایی و شکست یک برصفر در برابر ژاپن با رقابت‌های جام ملت‌های آسیا خداحافظی کرد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای