رئیس AFC: آسیا اتحاد خود را در ابوظبی ثابت کرد

رئیس AFC: آسیا اتحاد خود را در ابوظبی ثابت کرد

سلمان آل خلیفه: تفاوت‌های فنی بین فدراسیون‌های ملی زیاد نیست
سه شنبه, 5 فوریه, 2019 - 12:30
ابوظبی: «الشرق الاوسط»

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن ابراز خرسندی از برگزاری هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا به میزبانی امارات، از تلاش برای اجرای اهداف کنفدراسیون و بیان تصویر روشن بازی‌های آسیا تشکر کرد.

جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ که در ۵ ژانویه (۱۵ دی) در امارات آغاز شد، روز جمعه با قهرمانی تیم ملی قطر به پایان رسید. تیم ملی قطر برای اولین بار در تاریخ فوتبال خود با پیروزی بر تیم ملی ژاپن قهرمان جام ملت‌های آسیا شد.

شیخ سلمان بن ابراهیم در گفتگو با خبرگزاری آلمان گفت: «در مسابقات آسیا متوجه شدیم که اتحاد در این قاره یکپارچه‌تر و عمیق‌تر شده و فاصله‌ها بین فدراسیون‌های ملی نزدیک تر شده‌است، این امر دیدگاه‌ها و برنامه‌ها را به واقعیتی ملموس ترجمه می‌کند که در راستای منافع فوتبال در همه نقاط آسیا است».

وی در خصوص افزایش تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات به ۲۴ تیم گفت: «اصرار بر افزایش تیم‌ها به دلیل باور بر فاصله و اختلاف کم بین تیم‌های عضو کنفدراسیون است و ما در مسابقات این حقیقت را به چشم دیدیم».

شیخ سلمان اشاره کرد: «تصمیم قطعی برای افزایش تعداد تیم‌ها اتخاذ کردیم تا به کشورهای آسیایی دیگر اجازه ورود به این مسابقات را بدهیم. امروز شاهد این حقیقت هستیم که حدود نصف تیم‌های عضو فدراسیون در بازی‌ها حضور دارند. این امر تأثیر بسزایی بر ابعاد فنی، بازاریابی و اهداف مهم دیگر دارد».

وی همچنین بر اهمیت تصمیم برای اختصاص بودجه به تیم‌های ملی تأکید کرد: «این امر باعث موفقیت هر چه بیشتر مسابقات می‌شود. ما در این دوره برای اولین بار جوایز ارزنده‌ای برای شرکت‌کنندگان در مسابقات اختصاص دادیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای