​پاپ پس از برگزاری عشای ربانی باحضور ۱۸۰هزار نفر امارات را ترک کرد

​پاپ پس از برگزاری عشای ربانی باحضور ۱۸۰هزار نفر امارات را ترک کرد

پاپ یک نسخه از سند «برادری انسانی» را به ولیعهد ابوظبی تقدیم کرد
چهارشنبه, 6 فوریه, 2019 - 10:00

فرانسیس یکم، رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته سه‌شنبه، ۱۶ بهمن (۵ فوریه) پس از سه روز اقامت در امارات سفر خود را به این کشور به پایان رساند.

به گزارش الشرق الاوسط، در مراسم بدرقهٔ وی شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و نایب فرماندهٔ کل نیروهای مسلح شرکت کرد و از سفر فرانسیس یکم به این کشور و مشارکتش در فعالیت‌های مختلف «نشست برادری انسانی» تشکر کرد.

وی نقش فرانسیس یکم را در تقویت ارزش‌های گذشت، صلح جهانی و روابط متمدنانهٔ انسانی همهٔ ملت‌ها که در ادیان ذکر شده‌است، تحسین کرد.

وی همچنین به نوبهٔ خود آغاز «سند برادری انسانی» که فرانسیس یکم و دکتر احمد الطیب شیخ الازهر با هدف تقویت روابط انسانی امضا کردند و مختص تمام ادیان و معتقدات بوده و پل‌های ارتباط، الفت و محبت میان ملت‌ها است را تحسین کرد.

شیخ محمد بن زاید خود نیز یک نسخه از سند «برادری انسانی» را از جانب فرانسیس یکم پیش از ترک امارات دریافت کرد.

پاپ واتیکان عشای ربانی را در شهر ورزشی زاید با حضور ۱۸۰ هزار نفر اماراتی و افراد مقیم آن برگزار کرد.

تعدادی از مقامات امارت از جمله حاضران در مراسم عشای ربانی بودند.

پاپ در این مراسم خطاب به کارگران مهاجر گفت که «قطعاً زندگی دور از وطن، دور از محبت کسانی که دوستشان دارید و شاید عدم اطمینان از آینده برای شما آسان نیست» و به آنان توصیه کرد که از زندگی آنتونی راهب، از قدیسان مسیحی و پایه‌گذار جوامع رهبانی در بیابان درس بگیرند.

پاپ سوار بر یک جیپ روباز وارد استادیوم شد و از میان انبوه جمعیت گذشت در حالی که بسیاری از حاضران پرچم‌های سفید و زرد واتیکان در دست و کلاه‌های ورزشی با نشانه ویژه این سفر بر سر داشتند.

پاپ، که متولد آرژانتین است، این مراسم را به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی اجرا کرد که مورد استفاده بسیاری از کارگران مهاجر در امارات است.

وی پیش از ترک امارات به همراه دکتر احمد الطیب و در حضور شیخ محمد بن زاید از مجموعه آثار هنری نادری در موزهٔ لوور ابوظبی رونمایی کرد که برای اولین بار است در معرض نمایش گذاشته می‌شود و شامل قطعاتی دینی است که متعلق به ادیان مختلف است.

از جمله آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد قرآنی متعلق به دورهٔ مملوکی در سال‌های ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰، توراتی متعلق به سال ۱۴۹۸، انجیلی متعلق به سال‌های ۱۲۵۰ تا ۱۲۸۰ و چهار صفحه از «قرآن آبی» نادر بود که به سال‌های ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلادی بازمی‌گردد.

در این میان شیخ محمد بن زاید دستور اختصاص دادن قطعه زمینی در جزیرهٔ السعدیات را برای ساخت یک اثر تمدنی جدید تحت عنوان «خانهٔ خانوادهٔ ابراهیمی» صادر کرد که نشان از همزیستی مسالمت‌آمیز و برادری انسانی قومیت‌ها و ملیت‌ها با عقاید و ادیان مختلف در امارات است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای