جوان ۱۹ ساله برای خود دست مصنوعی از «لگو» می سازد

جوان ۱۹ ساله برای خود دست مصنوعی از «لگو» می سازد

جمعه, 8 فوریه, 2019 - 15:00
دیوید آگیلار لبخند زنان به دوربین بعد از نصب بازوی «لگویی» (رویترز)

دیوید آگیلار یک جوان ۱۹ ساله موفق به ساخت بازوی مصنوعی برای خود شده است. دیوید به دلیل اختلال ژنتیکی نادر بدون بازوی سمت راست متولد شده است.
او دانشجوی رشته مهندسی زیستی در دانشگاه بین المللی کاتولونیای اسپانیا است. دیوید چهارمین مدل بازوی خود را با لگو ساخته و آرزو دارد تا دست و پای مصنوعی ارزان قیمت برای افراد معلول طراحی کند.
او از بچگی عاشق بازی با لگو بوده است و اولین مدل بازوی مصنوعی را در نه سالگی با لگو ساخت. او پروتزهای بعدی را پیشرفته تر و با قابلیت های حرکتی تازه ای طراحی می کرد.
 آگیلار که از کشور کوچک آندورا واقع بین فرانسه و اسپانیا است به رویترز گفت «وقتی بچه بودم خجالت می کشیدم با بقیه باشم چرا که من با آنها فرق داشتم. اما این مرا از رسیدن به هدفم باز نداشت. وقتی توی آینه نگاه می کنم تفاوتی بین خودم و دیگران حس نمی کنم. منم مثل بقیه دو دست دارم».
البته آگیلار تنها در مواردی از بازوی مصنوعی استفاده می کند و بیشتر اوقات کارهایش را با یک بازو انجام می دهد. همه پروتزهای طراحی شده توسط آگیلار در خوابگاه دانشجویی در بارسلونا به نمایش گذاشته شده اند. آخرین مدل های او با حرف ام و کی و یک شماره طراحی شده که اشاره به آیرون من (ابرقهرمان مرد آهنین) دارد.


آخرین مدل بازوی او که قرمز و زرد است یک نمونه کامل است. او این مدل را در ۱۸ سالگی طراحی کرده که قابلیت خم و راست کردن آرنج پروتز و بستن مچ دست را دارد.
آگیلار می گوید که بعد از فارغ التحصیل شدن می خواهد دست و پای مصنوعی برای معلولان طراحی کند. او گفت «می خواهم دست و پای مصنوعی رایگان برایشان بسازم تا حس کنند که آنها هم با بقیه فرقی ندارند». 

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای