ارتش یمن امسال تعز را آزاد می‌کند

ارتش یمن امسال تعز را آزاد می‌کند

یک سخنگوی نظامی از نقشه‌ ارتش یمن برای تکمیل آزادسازی تعز خبر داد
شنبه, 9 فوریه, 2019 - 15:15
عبدالباسط البحر معاون ستاد ارشاد معنوی محور نظامی تعز و سخنگوی رسمی آن از نقشه‌های نظامی ارتش در تعز برای تکمیل آزادسازی آن در سال جاری خبر داد.

وی در گفتگو با «الشرق الاوسط» عنوان کرد طی هفتۀ گذشته در حملات ارتش ملی در جبهه‌های استان تعز  بیش از 35 کودتاگر کشته، ده‌ها تن از آنها زخمی و 8 نفر اسیر شدند که 3 نفر آنها فرمانده‌های برجستۀ حوثی‌ها هستند.

وی گفت که درگیری‌هایی میان ارتش ملی و شبه نظامیان حوثی در در الفینه و القشب (جنوب) ، الاقروض(جنوب شرق) و الصلو (جنوب) در نتیجۀ تلاش‌های حوثی‌ها در نفوذ به پایگاه ارتش یمن  در صلو وجود دارد.

وی توضیح داد که جبهه الاقروض طی روزهای گذشته شاهد افرایش درگیری بود و منجر به خسارت‎های مالی و جانی شد.

بر اساس اظهارات وی نیروهای ارتش توانستند فرماندۀ حملات کودتاگران را به اسارت بگیرند و با کمک جبهۀ الشقب تمام قرارگاه‌های جبهۀ الاقروض را تحت کنترل خود درآوردند.

وی اظهار کرد که شبه‌نظامیان موانعی از سوی دمنه خدیر به عنوان خط دفاع شبانه تأسیس کردند و با انواع سلاح پایگاه‌های ارتش یمن و روستاهای مسکونی را نشانه گرفتند.

وی ضمن اشاره به اینکه شبه‌نظامیان اقدام به فرستادن سلاح و مبارز به نقیل الحده و حبور الشقب کردند، عنوان کرد ارتش ملی یمن مانع آنها شد و تلاش‌های آنها را به الشقب را ناکام کردند که در طی این درگیریها نیز تعدادی از آنها کشته  زخمی شدند.

وی در خصوص اقدامات ارتش یمن برای تکمیل آزادسازی استان تعز و شکشتن حصار چهار سالۀ آن گفت اقدامات جدیدی وجود دارد که  از تغییر در مدیران محلی و فرمانده‌های نظامی شروع شده است تا از طریق نقشۀ نظامی فرماندهی ارتش و ائتلاف عربی حامی مشروعیت دولت یمن، این حصار شکسته شده و عملیات آزادسازی تکمیل شود.

وی افزود: تعز برای پیروزی، شکستن حصار و تکمیل آزادسازی طی سال جاری آمده می‌شود و امسال سال آزادسازی آن است.

وی در این راستا از تمام شهروندان تعز خواست تا با ارتش ملی یمن، دولت قانونی و ائتلاف حامی آن در جهت ایجاد شرایط لازم و ادامۀ حمایت از ارتش در تعز به منظور انجام مأموریت‌های نظامی که باعث آزادسازی آن خواهند شد، همکاری کنند.

وی همچنین از موسسه‌های سازمان ملل و جهانی خواست که فورا وارد عمل شده و به شبه‌نظامبان فشار بیاورند تا از تعدی به شهروندان، کودکان، دانشجویان و زنان دست بردارند.

وی در پایان گفت: شبه‌نظامیان کودتاگر همچنان به کارشکنی‌ها و جنایت‌های خود علیه شهروندان تعز از جمله زنان و کودکان آن ادامه می‌دهند و روز پنجشنه خانم پزشکی را جلوی چشمان همسرش در یکی از ایست‌های بازرسی‌شان به قتل رساندند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای