مراکش خبر فراخواندن سفیرانش در سعودی و امارات را رد کرد

مراکش خبر فراخواندن سفیرانش در سعودی و امارات را رد کرد

بوریطه: اخبار منتشر شده شایعه است… رباط کانال‌های خاص خود را برای اعلام چنین تصمیماتی دارد
یکشنبه, 10 فوریه, 2019 - 13:30

مراکش روز گذشته با رد شایعاتی در خصوص فراخواندن سفیران خود از پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی، آنها را بی اساس عنوان کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، ناصر بوریطه وزیر خارجهٔ مراکش در خصوص اخبار منتشر شده دربارهٔ اینکه رباط سفرای خود را از کشورهای سعودی و امارات فراخوانده، اعلام کرد که مراکش کانال‌های خاصی برای اعلام چنین تصمیماتی دارد.

وی افرود: این خبر بی‌اساس است و از سوی مقام مسئولی منتشر نشده‌است، سابقه دستگاه دیپلماسی مراکش نشان می‌دهد رباط موضعگیری‌های خود را از طریق رسانه‌های خود و نه یک خبرگزاری آمریکایی منتشر می‌کند.

ناظران اظهارات بوریطه را متذکر شدن وی به اینکه روابط مراکش-سعودی و مراکش-امارات بزرگ‌تر از آن است که پارازیت‌های رسانه‌ای بی مسئولیت بر آنها تأثیر بگذارند، قلمداد کردند.

گفتنی است، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از برخی مسئولان دولتی اعلام کرده بود که مراکش از ائتلاف عربی به رهبری سعودی خارج شده‌است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از این مسئولان گفته بود مراکش دیگر در اقدامات نظامی یا نشست‌های وزارتی کشورهای عضو این ائتلاف شرکت نمی‌کند.

آسوشیتدپرس همچنین اعلام کرده بود که مراکش سفیر خود در سعودی را برای رایزنی فراخوانده است.

در این میان «الشرق الاوسط» از سوی یک منبع دپیلماتیک مطلع شد که حضور محمد آیت وعلی در رباط از یکشنبهٔ هفتهٔ پیش برای کارهای اداری است که مستلزم حضورش بودند.

این منبع همچنین توضیح داد که حضو ر محمد آیت وعلی در رباط ارتباطی به روابط دو کشور ندارد و حاکی از وجود تنش میان آنها نیست.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای