حوثی‌ها اظهارات مسئول بین‌المللی را «دروغ‌های منزجرکننده» توصیف کردند

حوثی‌ها اظهارات مسئول بین‌المللی را «دروغ‌های منزجرکننده» توصیف کردند

کشته‌شدن 72 غیرنظامی و مجروحیت 469 نفر دیگر توسط حوثی‌ها در الحدیده
یکشنبه, 10 فوریه, 2019 - 23:15

پس از آنکه مارک لوکک، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، در آخرین بیانیه خود، رفتارهای کودتاچیان حوثی را برملا کرد، این گروه تنها راه دفاع از خود را در توهین به شخصیت وی دید و اظهارات او را به عنوان «دروغ‌های منزجر کننده» توصیف کرد.

لوکک تأیید کرده بود که گروه حوثی از گروه‌های سازمان ملل متحد برای رسیدن به انبارهای گندم در در نزدیکی دریای سرخ جلوگیری کرده است، انبارهایی که برای یک ماه، غذای 3.7 میلیون نفر را کفاف می ‌دهد.

واکنش حوثی‌ها در پاسخ به اظهارات لکوک توسط رهبران ارشد این گروه، محمد علی الحوثی، رئیس کمیته موسوم به «کمیته عالی انقلاب» و حسین العزی معاون وزیر خارجه کودتاچیان داده شد.

الحوثی در توییتر خود که «الشرق الاوسط» آن را دنبال می‌کند، گفت: «لوکک دروغ می‌گوید یا اطلاعات غلط در دست دارد و از فرستاده بین‌المللی برای تصحیح آن کمک نمی‌گیرد»

در همین راستا، حسین العزی یکی از رهبران گروه حوثی و معاون وزیر خارجه آنها، آنچه در بیانیه مقامات سازمان ملل ذکر شده است، را رد کرد و بیانیه این مسئول را یک «رسوایی» توصیف کرد و گفت: «ما قطعا بیانیه "لکوک" را رد می‌کنیم و آن را دروغ‌های منزجر کننده می‌دانیم».

از سوی دیگر، یک گزارش دولتی روز گذشته اعلام کرد که شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران از زمان وقوع آتش‌بس در روز 18 دسامبر و تا 6 فوریه، هزار و 62 بار توافق آتش‌بس را در الحدیده نقض آشکار کردند.

این گزارش دولتی، که توسط سایت "سبا" منتشر شده بود آمده است که اقدامات و نقض‌های حوثی‌ها 72 غیرنظامی را کشت و 469 نفر دیگر را نیز زخمی کرد، برخی از آنها در وضعیت وخیمی به سر می‌برند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای