فراخوان وزیر یمن برای نجات یک نسل از خطر اندیشه‌های ایرانی

فراخوان وزیر یمن برای نجات یک نسل از خطر اندیشه‌های ایرانی

تلاش‌ حوثی‌ها برای ایجاد صندوق حمایت از آموزش فرقه‌ای
سه شنبه, 12 فوریه, 2019 - 12:00

منابعی از پارلمان یمن از فشارهای حوثی‌ها بر نمایندگان خود در پارلمان جهت تصویب قانونی برای ایجاد صندوقی در حمایت از آموزش فرقه‌ای در مدارس خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، بنابر اظهارات این منابع، هدف آنها از تصویب این قانون به کار گرفتن اموالی که به دست می‌آورند در جهت چاپ کتاب‌های مروج اندیشه خمینی‌ و تأمین مالی نیروهای خود است که به بخش آموزش این نظام تحمیل کردند.

این منابع عنوان کردند یحیی الحوثی برادر رهبر حوثی‌ها که وزیر آموزش و پرورش در دولت کودتاگر است بر این نمایندگان در جهت تصویب قانون فشار وارد می‌کند.

حوثی‌ها مدارس و کلاس‌ها را تبدیل به تابلوهای تبلیغات برای انتشار عکس‌های نیروهای کشتهٔ شده خود کرده و از آنها در جهت انتشار افکار فرقه‌ای خود و به‌کارگیری کودکان در جنگ استفاده می‌کند.

آنها همچنین برای از بین بردن عملیات آموزشی قانون مجانی بودن آموزش را نقض کرده و شروع به دریافت شهریه کردند.

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن تأکید کرد که که حوثی‌ها از طریق مدارس اقدام به جذب کودکان در جبهه‌های جنگ خود می‌کنند.

وی در مجموعه توئیت‌هایی که منتشر کرد از نگرانی‌های خود در خصوص تسخیر هزاران مدرسه در یمن توسط حوثی‌ها سخن گفت.

وی زیر یک عکس قدیمی که در آن بدرالدین الحوثی -پدر حسین الحوثی بنیانگذار حوثی‌ها و عبدالملک الحوثی رهبر کنونی آنها- در حال سخنرانی در یک مدرسه در استان صعده بود نوشت: نیروهای جنبش ایرانی اینگونه خرافات و کاهنیت را نسلی پس از دیگری از طریق فریب دادن کودکان، جاهلان و افراد نادان به ارث می‌برند تا از آنها در آتش معرکه‌های پوچ و تحمیل طرح فرقه‌ای خود استفاده کنند که با قدرت سلاح بر باورها و ارزش‌های یمنی‌ها وارد شده و ارزش‌های حکومت و جامعه را در جهت اجرای دستورکارهای هرج و مرجی خود برای خدمت به سروران‌شان در تهران از بین می‌برند.

وی توئیت‌های خود را اینگونه به پایان رساند: یمنی‌ها هم‌اکنون بهای ترک شدن ۵ مدرسه در مران واقع در صعده از سوی دانش آموزان را می‌پردازند که قربانی این فکر جهادی تروریستی تندرو شدند. اگر خطرات عقب افتادن نبرد قاطعانه را متوجه نشده و برای نجات یک نسل کامل یمن از خطرات این گیاه شیطانی بر یمن و جهان دست به کار نشوند، چه چیزی انتظار آنها را می‌کشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای