هیأت سعودی برای تبریک تشکیل دولت جدید به لبنان سفر می‌کند

هیأت سعودی برای تبریک تشکیل دولت جدید به لبنان سفر می‌کند

مشاور دربار سعودی بر حمایت از ثبات و حاکمیت لبنان تأکید کرد
سه شنبه, 12 فوریه, 2019 - 14:30
یک هیأت عالی‌رتبهٔ سعودی به ریاست نزار العلولا مشاور دربار پادشاهی، امروز برای دیدار با مسئولان لبنانی و تبریک به آنها به مناسبت تشکیل دولت به این کشور سفر می‌کند.

منابع دیپلماتیک از کشورهای عربی به «الشرق الاوسط» گفتند که سفر العلولا برای تبریک به مسئولان لبنانی و مشارکت در سالگرد ترور رفیق حریری نخست‌وزیر سابق لبنان است.

این منابع گفتند العلولا در این سفر بر جانبداری سعودی از لبنان و حمایت از ثبات و حاکمیت آن تأکید خواهد کرد.

بعد از ظهر فردا (چهارشنبه) سفارت سعودی در بیروت با همکاری سازمان توسعهٔ انسانی پایدار حریری از طریق «همایش طائف.. دستاوردها و ارقام» سالگرد ترور حریری را با سرپرستی سعد حریری نخست‌وزیر کنونی لبنان برگزار می‌کند.

سازمان حریری نیز در بیانیه‌ای عنوان کرد: «در حالی سالگرد چهاردهم ترور نخست‌وزیر شهید رفیق حریری فرا می‌رسد که بسیاری از کشورهای جهان عرب شاهد مرحله‌ای انتقالی از تنش به ساماندهی و بازسازی هستند که از تجربهٔ ملی انتقالی لبنان، الگوی ضروری عربی برای ساماندهی کل، ارتقاء و تحقق امنیت و صلح ساخت. این تجربه از (همایش طائف) در سعودی و امضای عهدنامهٔ وفاق ملی در سال ۱۹۸۹ و ساماندهی کلی مجدد با اجرای اولین انتخابات پارلمانی در سال ۱۹۹۲، تشکیل اولین دولت رفیق حریری، راه اندازی کارگاه آموزشی برای پیشرفت، بازسازی، تحقق دستاوردها، صنعت ثبات و رفاه با شراکت ویژهٔ تمام بخش‌های تولیدی لبنان و با حمایت بزرگ برادران عرب و دوستان بین‌المللی شروع شد».

به همین مناسبت این سازمان دعوت به تشکیل همایشی با سرپرستی سعد حریری برای بررسی همایش «طائف» و دستاوردهای آن کرد.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای