تاکید مجدد سعودی بر پایبندی به اهداف ائتلاف بین‌المللی ضد داعش

تاکید مجدد سعودی بر پایبندی به اهداف ائتلاف بین‌المللی ضد داعش

چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 10:45
ریاض: الشرق الأوسط
شورای وزیران سعودی پس از اطلاع از نتایج نشست وزرای کشورهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در واشنگتن در خصوص همکاری و هماهنگی میان تمام کشورهای عضو برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، بر پایبندی ثابت و همیشگی خود به اهداف ائتلاف تأکید کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، شورای وزیران در جلسه‌ای که روز گذشته در قصر یمامه واقع در ریاض به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین تشکیل شد، نتایج مذاکره با ادی راما رئیس شورای وزیران آلبانی که شامل جستجوی راهکارهای توسعه و تقویت افق‌های همکاری دوجانبه میان کشورها، امضای یادداشت تفاهم، دو توافقنامه و بررسی آخرین تحولات منطقه بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه شورای وزیران تصمیم گرفت که امضای توافقنامه در خصوص ایجاد شورای عالی هماهنگی سعودی-هندی و تصویب ساختار سازمانی و مدیریت پیشنهادی آن بر عهده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی باشد.

همچنین قرار شد ولیعهد سعودی رئیس بخش سعودی کمیته رده بالای سعودی-چینی با طرف چینی در خصوص امضای «پروتکلی» مذاکره کند که منجر به اصلاح بند دوم مادهٔ اول توافقنامهٔ تشکیل این کمیته شود و بعد از توافق در این خصوص اقدامات رسمی آن تکمیل شود.

دیگر تصمیمات آخرین نشست شورای وزیران سعودی به شرح زیر است:

وزیر بهداشت یا نمایندهٔ آن ملزم شد که با کُره در خصوص امضای یادداشت تفاهم میان وزرات‌های بهداشت دو کشور در رابطه با همکاری در زمینهٔ بیمهٔ درمانی مذاکره کند.

وزیر بازرگانی سعودی یا نمایندهٔ آن با چین در رابطه با امضای یادداشت تفاهمی دربارهٔ تشکیل گروه کاری میان وزارت‌های تجارت و سرمایه‌گذاری دو کشور در راستای تشویق به تجارت بدون موانع بحث و گفتگو کند.

وزیر انرژی سعودی یا نمایندهٔ آن مذاکره با پاکستان در خصوص امضای یادداشت‌های تفاهم در زمینهٔ انرژی تجدیدپذیر، بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینهٔ پالایش، پتروشیمی و منابع طبیعی را تکمیل کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی یا نمایندهٔ آن با اندونزی دربارهٔ امضای یادداشت تفاهمی میان وزارت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات دوکشور در زمینهٔ ارتباطات و فناوری اطلاعات مذاکره و آن را امضا کند.

رئیس آژانس پولی سعودی یا نمایندهٔ آن با کُره در خصوص امضای یادداشت همکاری میان این آژانس و سازمان خدمات مالی و سازمان کنترل مالی کُره برای همکاری در زمینهٔ نظارت بر موسسه‌های مالی مذاکره کند.

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی یا نمایندهٔ آن با هند در خصوص امضای یادداشت تفاهمی در زمینهٔ رادیو و تلویزیون میان سازمان‌های صدا و سیمای دو کشور مذاکره کند.

دانشگاه ملک سعود با مرکز اصلی مؤسسه «کنفوسیوس» چین در خصوص توافقنامه‌ای برای ارسال استادان زبان چینی به این دانشگاه مذاکره کند.

وزیر تجارت و سرمایه‌گذاری سعودی یا نمایندهٔ آن با هند در خصوص توافقنامه‌ای میان دو کشور برای تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بحث و گفتگو کند.

وزیر تجارت و سرمایه‌گذاری سعودی یا نمایندهٔ آن با هند در خصوص امضای یادداشت همکاری در زمینهٔ فکری میان سازمان فکری پادشاهی سعودی و سازمان ملی فکری چین مذاکره کند.

رئیس سازمان کل گردشگری و میراث فرهنگی سعودی یا نمایندهٔ آن با هند در خصوص امضای یادداشت همکاری میان این سازمان و وزارت گردشگری چین در زمینهٔ گردشگری مذاکره کند.

رئیس سازمان کل گردشگری و میراث فرهنگی سعودی یا نمایندهٔ آن با پاکستان در خصوص امضای یادداشت تفاهم میان این سازمان و سازمان باستان‌شناسی و موزه‌های پاکستان در زمینهٔ آثار باستانی و موزه‌ها مذاکره کند.

وزیر انرژی سعودی یا نمایندهٔ آن با هند در خصوص امضای یادداشت تفاهم در زمینهٔ سرمایه‌گذاری در صندوق ملی سرمایه‌گذاری و زیرساخت هند مذاکره کند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای