وزیر کشور امارات: ملت ایران مستحق زندگی مناسب است و دولت تهران باید از خیال‌پردازی دست بکشد

وزیر کشور امارات: ملت ایران مستحق زندگی مناسب است و دولت تهران باید از خیال‌پردازی دست بکشد

تاکید امارات بر اقدام ملی برای تقویت امنیت به عنوان اولویت ضروری
چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 15:00
شیخ سیف بن زاید آل نهیان معاون شورای وزیران و وزیر کشور امارات، دولت ایران را به دست کشیدن از خیالپردازی دعوت کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، وی عنوان کرد ایران سعی دارد که با زور و بدون گذشت و تسامح منطقه را تحت کنترل خود درآورد و سابقهٔ تاریخی امپراطوری پارس در ظلم به ملت خود و دیگر ملت‌های منطقه در گذشته را تکرار کند.

وی تأکید کرد این اقدامات تهران در حالی صورت می‌گیرد که ملت ایرانی نیازمند زندگی مناسب هستند.

وی در نشستی تحت عنوان «راهبرد خرد» در اجلاس جهانی دولت‌ها در دبی که روز گذشته به کار خود پایان داد، عنوان کرد کشورش توانست میان قدرت و گذشت هماهنگی ایجاد کند چرا که دو روی یک سکه هستند و این یکی از نشانه‌های خرد و انعکاس‌های آن است.

وی افزود: خردمند کسی است که میان قدرت و گذشت و تسامح تعادل ایجاد کند؛ چرا که بدون این تعادل تمدن‌ها از بین می‌رود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ظلم امپراطوری پارس به ملت خود و ملت‌های دیگر منطقه در گذشته‌است که هم‌اکنون می‌بینیم که در ایران همان تاریخ در حال تکرار است، در حالی که ملت ایران استحقاق زندگی مناسب را دارد.

وی خطاب به مسئولان ایرانی اظهار کرد: آیا عاقلانه است که خیال پردازی‌های کسری را در سر می‌پرورانید؟ هیچ کسرایی پس از کسری نخواهد آمد.

وی اذعان کرد کشورش توانست نیرویی مستقل تشکیل دهد و امنیت را به عنوان یک اولویت ضروری تقویت کند، همچنین صنعت‌های نظامی خود را تقویت کند که همگی به لطف رهبران آن است که راه آینده را تشخیص دادند.

وی تأکید کرد راهبرد امارات به لطف رهبری آن و خبره شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس آن در همهٔ زمینه‌ها خردمندانه است.

وی ضمن اشاره به اقدامات شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی در ۵۰ سال گذشته وی را رهبری توصیف کرد که عاشق چالش و نوآوری است.

وی ادامه داد: خرد ولیعهد ابوظبی و آینده نگری آن راهبرد دولت امارات و قدرت آن را از طریق پروژه‌ها و اقداماتی که جهان شاهد آن است، تقویت کرد.

وی مهم‌ترین دلایل موفقیت اقتصاد امارات را عدم اکتفاء به موفقیت کنونی و ادامه حرکت برای دستیابی موفقیت‌های بهتر و همچنین عملکرد بنادر دبی دانست.

وی ضمن اشاره به اینکه «گذشت» فطرت انسانی است و دین اسلام دعوت به آن می‌کند، عنوان کرد افتخار می‌کنیم که در امارات مردمی از ۲۰۰ ملیت با دیانت‌ها و فرهنگ‌های مختلف در صلح و همبستگی زندگی می‌کنند که این باعث غنی شدن جامعهٔ امارات شده و منبع قدرتی برای آن است.

وی در پایان گفت: رهبری امارات متحده عربی خواست که حکومتش مرکزی جهانی برای گذشت انسانی و همزیستی صلح آمیز از طریق نیروهای کار مشترک و اقداماتی باشد که این ارزش را ارتقاء می‌دهند و این موفقیت‌ها با سفر فرانسیس یکم، رهبر کاتولیک‌های جهان به امارات شکوفا شد.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای