محمد بن راشد بر ضرورت همگام‌شدن دولت‌ها با تغییرات سریع تأکید کرد

محمد بن راشد بر ضرورت همگام‌شدن دولت‌ها با تغییرات سریع تأکید کرد

ولیعهد ابوظبی: دولت‌های موفق، ایده‌ها را به برنامه کاری تبدیل می‌کنند
چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 23:00

اجلاس جهانی دولت‌ها روز گذشته به فعالیت‌های سه روزه هفتمین دوره خود، پایان داد. در این اجلاس دولت‌مداران، اندیشمندان و کارشناسانی از 140 کشور جهان حضور داشتند.

به گزارش «الشرق الاوسط» شیخ محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس امارات متحده عربی، نخست‌وزیر و حاکم دبی در اختتامیه این اجلاس گفت: «اجلاس جهانی دولت‌ها یک ایستگاه و پایگاه دانش برای مقامات دولتی، کارشناسان و طراحان آینده کار دولت‌ها به شمار می‌رود».

وی افزود: «طی فعالیت‌های 3 روزه اجلاس دیدارهایی بین رهبران کشورها و سازمان‌های بین‌المللی انجام و قراردادهایی با شرکت‌ها امضا شد، علاوه بر این اقداماتی برای مشارکت در شکل‌گیری آینده کار دولت‌های جهان انجام شد».

شیخ محمد اشاره کرد: «از نتایج اجلاس باید برای ایجاد چارچوبی برای سیاست‌ها و استراتژی‌های آینده کار دولت و نهادهای دولتی استفاده شود».

وی با اشاره به پایه و اساس کار دولت‌ها افزود: «امروزه وظیفه دولت‌ها فقط خدمت به شهروندان نیست، بلکه باید با همه تغییر و تحولات سریع در جهان همگام شده و خود را برای آینده آماده سازند».

حاکم دبی همچنین یادآور شد: «ما در یک مرحله تاریخی و نقطه عطف و تحول در کار دولت‌ها به سر می‌بریم و باید با علم، دانش و وحدت تلاش‌های بین‌المللی، خود را برای آینده آماده کنیم».

از سوی دیگر شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده ارشد نیروهای مسلح گفت: «اجلاس جهانی دولت‌ها یک دستور کار سالانه در جدول فعالیت کارشناسان و رهبران جهان است که به آینده اهمیت می‌دهند. امارات متحده عربی به مهمترین مرکز برای توسعه و نوآوری در منطقه تبدیل شده است. امروزه تجربه امارات در کار دولت با تجربیات جهانی رقابت می‌کند».

وی افزود: «دولت‌های موفق، دولت‌هایی هستند که می‌توانند همه ایده‌ها، تجربیات و چشم‌اندازهای آینده را به برنامه کاری تبدیل کنند. هیچ دولتی نمی‌تواند بدون در نظر داشتن منافع شهروندان خود، کارآمد باشد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای