لیبرمن نتانیاهو را متهم به فراخواندن ایران به جنگ می‌کند

لیبرمن نتانیاهو را متهم به فراخواندن ایران به جنگ می‌کند

واکنش تند لیبرمن در پی افتخار نتانیاهو به حمله به سوریه
پنجشنبه, 14 فوریه, 2019 - 14:00
آویگدور لیبرمن وزیر امنیت سابق اسرائیل علیه اظهارت اخیر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل واعتراف به بمباران پایگاه‌های ایران در سوریه واکنش تندی نشان داد.

به گزارش الشرق الاوسط، وی گفت: نتانیاهو با جنگ مخاطره می‌کند. برای منافع انتخاباتی خودش پرحرفی کرده و امنیت را به بازی می‌گیرد.

نتانیاهو در آغاز کنفرانس ورشو که روز گذشته کار خود را آغاز کرد با افتخار از حمله به پایگاهی متعلق به حزب‌الله در جولان و القنیطره سوریه سخن گفت.

در پی سخنان او ژانرال‌های بزرگی در رسانه‌های اسرائیل از اظهارات وی گله کرده و تأکید کردند که نتانیاهو برای اقدام به چنین کاری با آنها هماهنگ نکرده بود.

نتانیاهو در جواب سؤال یک خبرنگار در خصوص اینکه چه چیز از نظر او موفقیت حساب می‌شود گفت: اقداماتی که برای مقابله با ایران انجام می‌دهیم، همواره در تلاش برای متوقف کردن ایران هستیم. هر روز مانند روز گذشته فعالیت‌هایی برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه انجام می‌دهیم. حملات روز گذشته کار ارتش اسرائیل بود.

وی اظهار کرد که کشورهای اروپایی و اتحادیهٔ اروپا به شدت بر کارهای ایران سرپوش می‌گذارند و به عملیات تروریستی که در خاک‌هایشان انجام می‌دهد بی اعتنایی می‌کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه اسرائیل به اقتضای سیاست خود از باندهای تروریستی ایرانی در جهان و اروپا پرده برداشته و با کمک کشورهای اروپایی چند عملیات را ناکام کرده‌است، تأکید کرد این دولت‌ها کاملاً می‌دانند که ایران یک کشور تروریستی است که با بربریت تمام برخورد می‌کند.

وی این اقدامات ایران را نوعی به سخره گرفتن آشکار اروپا دانست به این معنی که «ما هر کاری بکنیم شما به سراغ ما می‌آیید و از ما خواهش کنید».

لیبرمن این اظهارات نتانیاهو را پرحرفی خطرناک توصیف و عنوان کرد فرماندهی ارتش اسرائیل و سازمان اطلاعات از رفتارهای نتانیاهو راضی نیستند.

وی اعتراف نتانیاهو به حمله به سوریه را خلاف سیاست مه‌آلودی دانست که اسرائیل در سال‌های اخیر اتخاذ کرده‌است و مبنی بر عدم پرده برداشتن از حملات در اخبار و گزارش‌ها است.

وی عنوان کرد: نتانیاهو این اقدام فردی را برای اهداف شخصی و انتخاباتی انجام داد و بعید نیست که شاهد پاسخ حملات از سوی ایران باشیم که از سوریه یا لبنان موشک‌های سمی خود را برای ویران کردن شهرهای اسرائیل پرتاب کند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای