افتتاح و پایه‌گذاری پروژه‌های ۲۱ میلیارد دلاری توسط خادم حرمین

افتتاح و پایه‌گذاری پروژه‌های ۲۱ میلیارد دلاری توسط خادم حرمین

۲۲ استان سعودی از ۱۲۸۱ پروژه نفع می‌برند؛ ریاض میزبان بزرگ‌ترین موزهٔ اسلامی
پنجشنبه, 14 فوریه, 2019 - 14:45
ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین روز گذشته طی جشنی که در قصر در ریاض برگزار شد سنگ بنای هزار و ۲۸۱ پروژه را بنا نهاد که در ۲۲ استان اجرا می‌شود.

به گزارش الشرق الاوسط، ارزش این پروژه‌ها که ملک سلمان آنها را با حضور امیر محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی افتتاح کرد، بیش از ۲۱٫۸ میلیارد دلار است.

این پروژه‌ها در زمینه‌های مسکونی، اقتصادی، حمل و نقل، شهرک‌های ورزشی، ساخت ۷ شهرک طبی و آموزشی و بزرگ‌ترین موزهٔ اسلامی است.

تعداد پروژه‌هایی که افتتاح شد ۹۲۱ پروژه به ارزش ۱۳ میلیارد دلار است و ۳۶۰ پروژه دیگر که سنگ بنای آنها گذاشته شد ۳۶۰ عدد به ارزش بیش از ۸ میلیارد دلار است.

این پروژه‌ها در پی رویکرد دولت سعودی نسبت به افتتاح پروژه‌هایی در زمینهٔ خدمات، سرگرمی، فرهنگی و زیست‌محیطی است.

یکی از این پروژه‌ها تأسیس بزرگ‌ترین موزهٔ تاریخ اسلام در ریاض است که شامل فعالیت‌های مختلف فرهنگی و معرفی با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته است که بخش‌های علوم علمای مسلمان، اندیشه و فرهنگ اسلامی، کتابخانه و مرکزی پژوهشی در سطح جهانی را دربردارد.

در بخش اقتصادی سنگ بنای ۱۵ پروژه مسکونی و صدها پروژه در زمینهٔ حمل و نقل گذاشته شد که یکی از آنها توسعهٔ فرودگاه ملک خالد است.

پروژه‌های بخش سرگرمی نیز شامل پارک‌های آبی، فضای سبز، پیاده‌روها و یک پروژهٔ زیست‌محیطی بزرگ برای ایجاد دریاچه‌هایی در جنوب پایتخت در مساحتی به وسعت ۳۱۵ هزار کیلومتر مربع است.

اما در بخش ورزشی نیز قرار است ساختمان‌هایی برای برخی از باشگاه‌ها تأسیس شود و یک شهرک ورزشی بزرگ ساخته شود.

از مهم‌ترین پروژه‌های بخش فرهنگی نیز ساخت پایگاه شرکت شبکهٔ «الاخباریه» و نوسازی آمفی تئاتر تلویزیون در مرکز تلویزیون ریاض است.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای