سعودی بر پایبندی خود به مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم تأکید کرد

سعودی بر پایبندی خود به مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم تأکید کرد

گزارش 2018 «فاتف» تلاش‌ها و اقدامات قانونی سعودی در مبارزه با تروریسم را تحسین کرد
جمعه, 15 فوریه, 2019 - 21:15
محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی

دولت سعودی در خصوص درج نامش در لیست سیاه کشورهای تهدید کنندۀ اتحادیۀ اروپا از بابت پولشویی و عدم مقابله با تأمین مالی تروریسم اظهار تأسف کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی روز گذشته در بیانیه‌ای مطبوعاتی عنوان کرد تعهد کشورش به مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم یک اولویت استراتژیک است و سعودی به توسعه و بهبود وضعیت تشکیلاتی و قانون‌گذاری برای تحقق این هدف مهم ادامه می‌دهد.

این در حالی است که گزارشی که گروه مالی «فاتف» در سپتامبر 2018 منتشر کرد حاکی از تعهد سعودی به توصیه‌های گروه بود.

در این گزارش توضیح داده شده بود که اقدامات پیشگیرانۀ سعودی برای مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم جدی و محکم است و پادشاهی سعودی چارچوب قانونی و اقدامات هماهنگ شده‌ای برای اجرای فوری تحریم‌های مالی دارد که سازمان ملل اعمال می‌کند.

الجدعان اضافه کرد: پیشنهاد کمیسیون اروپا قبل از اجرایی شدن باید در پارلمان اروپا نیز تصویب شود.

وی از مقامات کمیسیون و اعضای پارلمان اروپا خواست تا به ریاض سفر کرده و در جریان تلاش‌های مستمر و ابتکارعمل‌های پادشاهی سعودی در زمینۀ مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی قرار بگیرند.

وی تاکید کرد سعودی به ارتباط خود با کمیسیون ادامه می‌دهد و به مذاکره سازنده با شرکای خود در اتحادیه اروپا برای مشارکت در تقویت و حمایت از سازوکار مقابله با پولشویی و تروریسم در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی امیدوار است.

در این راستا سعودی مجددا بر پایبندی خود به تلاش‌های جهانی مشترکش برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم با همکاری شرکا و هم‌پیمانان خود تأکید کرد.

این کشور همچنین تأکید کرد که ریاض شریک مهمی در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش بوده و مجموعه عملیاتی برای مبارزه با تأمین مالی داعش را در کنار آمریکا و بریتانیا رهبری می‌کند.

گفتنی است، سعودی در طی سال‌های گذشته قوانین و اقدامات زیادی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و کاهش خطرات مربوط به آن تصویب کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای