وزیر خارجه پاکستان: سعودی نقش سازنده‌ای در صلح و ثبات منطقه دارد

وزیر خارجه پاکستان: سعودی نقش سازنده‌ای در صلح و ثبات منطقه دارد

قریشی: سعودی اولین کشوری بود که در مشکلات کنار پاکستان ایستاد و ما این مسئله را فراموش نخواهیم کرد
جمعه, 15 فوریه, 2019 - 21:15
- پاکستان مصمم است که با گسترش روحیه اعتدال و میانه‌روی، افراط گرایی را از بین ببرد

 

- اوضاع امنیتی پاکستان اخیرا شاهد بهبود ملموسی بوده است

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان بر اهمیت نقش سعودی در تقویت صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد و گفت: «سفر آینده شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به پاکستان به برقراری روابط مؤثر همه جانبه منجر خواهد شد».

قریشی در گفتگو با «الشرق الاوسط» افزود: «سعودی و امارات متحده عربی نقش به سزایی در مذاکرات صلح افغانستان داشتند و این نقش برای ما بسیار مهم و ارزشمندی به شمار می‌رود. نقش آمریکا در این امر هم غیرقابل انکار است کما اینکه پاکستان نیز در این آشتی و تسهیل موانع بعدی آن سهیم بود. امیدواریم امنیت و ثبات در همه جای جهان برقرار شود».

وی افزود: «پاکستان با عزمی راسخ سعی دارد با گسترش روحیه اعتدال، میانه‌روی و احترام به عقاید دیگران، افراط گرایی را ریشه کن سازد و بین همه اطراف انسجام و هماهنگی ایجاد کند».

وزیر خارجه پاکستان یادآور شد: «روابط ویژه و تاریخی بین پاکستان و سعودی وجود دارد و سعودی همواره در کنار پاکستان بوده است، کما اینکه در آخرین مشکل اسلام آباد، سعودی اولین کشوری بود که از ما حمایت کرد».

وی افزود: «ولیعهد سعودی و نخست‌وزیر پاکستان روابط قوی و همه جانبه در زمینه‌های اقتصادی و شورای هماهنگی بین دو کشور برقرار کردند که این امر بر کار سازمانی و نهادی بین آنها دلالت دارد».

شاه محمود قریشی در خصوص رویکرد ریاض برای سرمایه‌گذاری در پاکستان ابراز خرسندی کرده و گفت: «سعودی ضمن حمایت از پاکستان در این زمینه، فضا را برای سرمایه‌گذاری دیگران در پاکستان باز کرد».

وزیر خارجه پاکستان تأکید کرد: «اوضاع امنیتی در پاکستان طی چند سال اخیر و پس از دوره‌های بسیار دشواری برای مقابله با تروریسم، شاهد بهبود چشمگیری بود، اما با عزم و اراده نیروهای امنیتی و مشارکت فعال مردم پاکستان توانستیم تروریسم را شکست دهیم».

وی افزود: «ما در حال انجام عملیاتی هستیم که افراط گرایی را ریشه‌کن کنیم و این امر به احساس امنیت بیشتر مردم پاکستان به‌ویژه جوانان منجر شده است».

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای