​وزیر دارایی پاکستان: سفر ولیعهد سعودی به ثبات اقتصادی‌مان کمک می‌کند

​وزیر دارایی پاکستان: سفر ولیعهد سعودی به ثبات اقتصادی‌مان کمک می‌کند

سرمایه‌گذاری سعودی نشان از امنیت مناسب بندر «گوادر» دارد
شنبه, 16 فوریه, 2019 - 14:00
اسلام‌آباد: محمد العایض

اسد عمر وزیر دارایی پاکستان دو روز گذشته در سخنرانی برای هیئت رسانه‌ای دیدار شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با تأکید بر اهمیت نتایج مورد انتظار از شورای هماهنگی بین سعودی و پاکستان گفت: «مطمئناً این شورا تأثیر واضحی بر اقتصاد خواهد داشت که نه تنها برای دو کشور بلکه کل منطقه منافعی در پی خواهد داشت».

به گزارش «الشرق الاوسط» این شورا در راستای روابط اقتصادی استراتژیک بلند مدت تأسیس می‌شود، علاوه بر این توافقات و مکانیسم‌هایی را ایجاد می‌کند که نقشه راهی بین سعودی و پاکستان در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی، استراتژیک و غیره به وجود می‌آورد.

وزیر دارایی پاکستان نتایج سرمایه‌گذاری سعودی در پاکستان را برای دولت و مردم این کشور مثبت توصیف کرد.

وی همچنین با اشاره به پروژه آینده سعودی در پاکستان برای تأسیس پالایشگاه نفت در بندر «گوادر» گفت: «پاکستان قادر خواهد بود از منافع نفتی سعودی از جمله مواد خام و فرآورده‌های نفتی استفاده کند، این امر به تأمین ارز برای پاکستان و مقابله با تورم کمک می‌کند، در مقابل این سرمایه‌گذاری برای سعودی نیز سود و منافعی در پی خواهد داشت».

وزیر دارایی پاکستان یادآور شد: «پاکستان منابع طبیعی قوی دارد و به سرمایه نیاز دارد، ادغام نیروها و تلاش‌های دو کشور دوست و برادر تکامل و پیوند واضح و سازنده‌ای را به وجود می‌آورد. ما بر این باوریم که این توافقنامه‌ها به احیای اقتصاد پاکستان و سود سرمایه‌گذاری برای سعودی منجر خواهد شد».

عمر اشاره کرد: «شرکت معادن سعودی نیز در پاکستان سرمایه‌گذاری خواهد کرد که بازده و سود اقتصادی قابل توجهی را برای طرفین خواهد داشت».

از سوی دیگر، حیدر زیدی وزیر حمل و نقل دریایی پاکستان گفت: «وضعیت امنیتی در پاکستان به کرات از گذشته بهتر شده‌است و سعودی پس از اطمینان از این شرایط میلیاردها ریال در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای