همکاری بی‌سابقه میان سعودی و پاکستان

همکاری بی‌سابقه میان سعودی و پاکستان

​محمد بن سلمان: برای ساخت آینده ای عظیم برای کشورهایمان و منطقه کار می‌کنیم .. امضای قرارداد سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری
دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 00:15

مرحله جدیدی از همکاری دوجانبه بین سعودی و پاکستان با سفر دو روزه محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی به این کشور به همراه عمران خان نخست‌وزیر پاکستان گشایش یافت.

به گزارش الشرق الاوسط، در آغاز این سفر، شاهزاده محمد بن سلمان به همراه عمران خان جلسه شورای هماهنگی میان دو کشور در کاخ ریاست جمهوری را برگزار کردند.

آنها در این جلسه روابط تاریخی و مستحکم دو کشور و افق‌های همکاری دوجانبه و فرصت‌های پیش رو را علاوه بر تحولات و اوضاع کشورهای اسلامی و منطقه ای بررسی کردند.

برخی از ناظران سفر ولیعهد سعودی به پاکستان را گشایگر همکاری بی‌سابقه میان دو کشور عنوان کردند به طوری که دو کشور ۷ قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۰ میلیارد دلاری در حوزه‌های مختلف را امضا کردند.

شاهزاده محمد بن سلمان در این سفر گفت: «برای گسترش همکاری اقتصادی از جمله بخش گردشگری تلاش می‌کنیم. به آینده مشترک و روشن میان سعودی و پاکستان امیدواریم». او افزود: «به منطقه ما اعتماد دارم، بنابراین با تمام توان در آن سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. برای ساخت آینده ای عظیم برای سعودی و پاکستان و منطقه تلاش خواهیم کرد».

از سوی دیگر، نخست‌وزیر پاکستان از سفر ولیعهد سعودی قدردانی کرد و گفت: «امیدوار بودیم که اقامت طولانی‌تر باشد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای