حوثی‌ها طرفداران خود را وادار به تظاهرات به نفع ایران کردند

حوثی‌ها طرفداران خود را وادار به تظاهرات به نفع ایران کردند

دولت یمن حوثی‌ها را به سوءاستفاده از مسئله فلسطین متهم کرد
دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 11:00

در پی اجلاس ورشو در خصوص خطر ایران در منطقه و جهان، حوثی‌ها روز گذشته تظاهراتی برای تأیید طرح ها و سیاست های ایران، با مشارکت هزاران نفر از پیروان خود در صنعا و دیگر شهرهای تحت کنترل خود به راه انداختند.

به گزارش الشرق الاوسط، علیرغم زعم حوثی‌ها به اینکه این تظاهرات که به دستور سرکرده آنها برگزار شد، برای محکومیت عادی سازی روابط با اسرائیل است اما در واقع هدف اصلی آن استفاده از مسألهٔ فلسطین به نفع رژیم ایران است.

حوثی‌ها ضمن تشدید وضعیت امنتی و انتشار نیروهای خود در صنعا، از مسئولان خود در سازمان‌های حکومتی خواستند که کارمندان را موظف به شرکت در تظاهرات کنند. به اضافهٔ اینکه شهروندان را با تهدید به تهمت دست‌نشاندگی برای اسرائیل مجبور به مشارکت در تظاهرات کردند.

راجح بادی سخنگوی رسمی دولت یمن در بیانیه‌ای بر حمایت دولت قانونی یمن از فلسطین تأکید کرد و روش حوثی‌ها در سوء استفاده از مسئله فلسطین به دستور ایران و سر دادن شعارهایی که ربطی به مسئله فلسطین ندارند را به باد انتقاد گرفت.

وی ضمن تأکید بر اینکه مسألهٔ فلسطین از اولویت‌های ملت یمن است، موافقت رهبری یمن با شرکت در اجلاس ورشو را برای حمایت از فلسطین و مرکزیت داشتن مسألهٔ آن در میان مسائل امت عربی عنوان کرد.

وی افزود: موضع دولت روشن است و در فعالیت عربی اخیر در سازمان ملل برای مقابله با تلاش‌های رژیم صهیونیستی در جهت دست درازی به قدس اشغالی آشکار بود.

وی عنوان کرد کسی که امروز موضع دولت را زیر سؤال می‌برد خود با اسرائیل همکاری کرده و حتی آثار تاریخی کشور را به آنها فروخته‌است.

وی عنوان کرد که این تظاهرات در نتیجهٔ دردی است که ایران از سیاست قاطع ائتلاف عربی به رهبری سعودی می‌کشد؛ به خصوص بعد از این که اهداف این طرح تخریبی را برملا و آن را محاصره کرد و برای همه روشن شد که ایران و اسرائیل دو روی یک سکه برای دشمنی با جهان عرب هستند و ایران خصوصاً با خسارت هایی که به کشورهای عربی وارد کرد از اسرائیل هم پیشی گرفت.

وی فعالیت‌های حوثی‌ها و دیگر شبه نظامیان پیرو ایران در جهان عرب که شامل ویرانی و تفکیک بافت اجتماعی عربی بر اساس فرقه‌گرایی و کمک به ایران برای توسعه نفوذش در کشورهای عربی است را باعث آسیب رساندن به مسئله فلسطین و خدمت به اسرائیل دانست.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای