آبی، رنگ بی‌بدیل سال ۲۰۱۹

آبی، رنگ بی‌بدیل سال ۲۰۱۹

۲۹مین دوره نمایشگاه ژنو برای ساعت‌های لوکس… کیفیت، شاخص اصلی نمایشگاه
دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 22:45

بیست و نهمین نمایشگاه ژنو برای ساعت‌های لوکس در سال ۲۰۱۹ برگزار شد. این نمایشگاه مانند همیشه بازدیدکنندگان خود را به ارائه تازه‌ترین طراحی‌ها عادت داده‌است. 

شاید مدل‌های عرضه شده در این نمایشگاه از سوی شرکت‌های حاضر، کمتر بوده‌است، اما این کمیت به نفع کیفیت، نوآوری و برجسته بودن کنار کشیده‌است. 

به نظر می‌رسد که همه، این اصل را بدون شک پذیرفته‌اند که «کیفیت مهم‌تر از کمیت است».

مدل‌ها برحسب کاربرد، تنوع و پیچیدگی خود را داشتند و همه سازندگان به نوعی از امتیاز ثبت اختراع بهره می‌بردند؛ و در عین حال توجه ویژه‌ای به طراحی مدرن شده بود.

سازندگان بر این باورند که مشتریان آنها جوان‌تر از دهه پنجاه قرن گذشته هستند، در نتیجه مشتری ساعت‌هایی را می‌پسندد که جلوه بیشتر داشته باشند که از لحاظ طراحی و سایز، به‌روز و جوان‌پسند باشند.

همه این جزئیات وجه اشتراکی در رنگ آبی داشتند. تقریباً شش سال است که رنگ آبی توانسته در دنیای ساعت‌های لوکس رسوخ کند.

 طرح‌های آبی رنگ ساعت‌ها، در ابتدا غیرقابل توجه بود تا اینکه نظر مردان را به خود جلب کرد و به رنگ سال تبدیل شد. عرضه بسیار ساعت‌های آبی رنگ در نمایشگاه ژنو، مصداق این نگرش است.

اغلب ساعت‌های عرضه شده در بین رنگ‌های آبی کاربنی، آبی تیره و آبی لاجوردی بودند، که مورد پسند مردان مدرن و جوان شد. 

به گفته غرفه دار شرکت گروبل اند فورسیه، «رنگ آبی یک رنگ تضمین شده در بازار روز است چراکه برای اکثریت سلیقه‌ها مورد علاقه واقع شده‌است و با تمام مناسبت‌ها و رنگ‌های پوست همخوانی دارد».

شابی نوری مدیر اجرایی برند «پیاژه» نیز در این باره می گوید: «من حضورم در این غرفه از نمایشگاه چیز جدیدی نیست، ما از چندین دهه پیش، در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنم و به حدی رسیده‌است که انتظار برگزاری این نمایشگاه را می‌کشیم، پس عجیب نیست که هر سال در آن حضور می‌یابیم».

همچنین برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت «فاشرون کنستانتین» حاضر شد و مجموعه‌ای از ساعت‌های پیشرفته را عرضه کرد.

البته هنگامی که در مورد رنگ آبی دریا، سخن به میان آوریم، نمی‌توان نام شرکت «پانیرای» را یاد نکنیم. این شرکت به‌طور عمده از زمان تأسیس آن در ساخت ساعت‌های دریایی تخصص پیدا کرد.

گفتنی است که رنگ آبی منحصر به ساعت‌ کاپیتان‌های در دریا نشده‌است بلکه رشته‌های ورزشی آبی همچون غواصی را نیز دربر گرفته‌است، و حتی به بنادر و فعالان حوزه علوم فضایی نظیر علم فلک و ستارگان نفوذ پیدا کرده‌است.

در این نمایشگاه چندین برند معروف ساعت‌سازی برتر جهان همچون «گیگرـ لوکولتر»، «جیرار پیریگو»، «فاشرون کنستانتین»، «پاتریمونی»، «پانیرای»، «بوم إ میرسیی»، «پرمیگیانی فلوریی» و «بوفیه»، شرکت کرده بودند که طرح‌های زیبا و لوکس و لاکچری را عرضه کرده بودند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای