​مقام نظامی به «الشرق الاوسط»: نابودی «داعش» خیلی نزدیک است

​مقام نظامی به «الشرق الاوسط»: نابودی «داعش» خیلی نزدیک است

روستای الباغوز سوریه از لحاظ میدانی تحت کنترل است… داعش تنها چند متر را در دست دارد
دوشنبه, 18 فوریه, 2019 - 23:45

تعدادی از جنگجویان داعش با اصرار و پافشاری سعی دارند آخرین بخش های تحت کنترل خود را حفظ کنند. آنها در منطقه‌ای که در شرق سوریه باقی مانده تجمع یافته و مانع فرار افراد غیرنظامی در عملیاتی شدند که توسط «نیروهای دموکراتیک سوریه» و با حمایت ائتلاف بین‌المللی انجام می‌شود.

به گزارش «الشرق الاوسط» نیروهای دموکراتیک سوریه در روزهای آینده از پیروزی خود خبر خواهند داد، اما افراد داعش در روستای الباغوز و در مساحتی کمتر از نصف کیلومتر محاصره شده‌اند و به شدت مقاومت می‌کنند.

مصطفی بالی سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه در این باره گفت: «داعش همه مسیرهای قسمت‌های روستای الباغوز که بر آن تسلط دارند را بسته و بیش از ۲۰۰۰ غیرنظامی هنوز در آنجا باقی مانده‌اند».

وی در «توییتر» خود نوشت: «داعشی‌ها در چند متر مربع محاصره شده‌اند و با بازداشت تعدادی غیرنظامی از آزاد کردن آنها امتناع می‌کنند».

شان رایان سخنگوی ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در گفتگو با خبرگزاری فرانسه نیز گفت: «افراد غیرنظامی که از چنگ داعش فرار کردند از استفاده این سازمان از افراد غیرنظامی به عنوان سپر انسانی خبر دادند. حتی برخی را به قتل رساندند تا مانع فرار دیگران شوند».

در همین رابطه، جیا فرات یک مقام مسئول نظامی در «نیروهای دموکراتیک سوریه» در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «روستای الباغوز از لحاظ میدانی تحت کنترل است و فقط مساحتی کمتر از ۷۰۰ متر مربع در دست داعش است. نابودی داعش بسیار نزدیک است».

وی افزود: «به زودی و در زمانی بسیار کوتاه خبر بسیار خوشایندی را به همه مردم منطقه و جهان خواهیم داد و از پایان حضور نظامی گروه تروریستی داعش خبر خواهیم داد».

وی با اشاره به اسارت تعدادی از نیروهای دموکراتیک نزد داعش گفت: «ما با این پرونده با احتیاط برخورد می‌کنیم. تاکنون ۲۰ تن از اسرای ما طی چند روز اخیر آزاد شدند، اما هنوز ده‌ها اسیر نزد داعش داریم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای