نتائج سفر محمد بن سلمان به هند؛ ۱۱ توافق همکاری و ۴ مجوز برای شرکت‌های هندی

نتائج سفر محمد بن سلمان به هند؛ ۱۱ توافق همکاری و ۴ مجوز برای شرکت‌های هندی

پنجشنبه, 21 فوریه, 2019 - 12:30
هم‌زمان با سفر شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی به جمهوری هند، همایش سعودی-هندی، در دهلی نو برگزار و در پایان آن ۱۱ توافق همکاری مشترک و صدور ۴ مجوز برای شرکت‌های هندی عملی شد. 

به گزارش الشرق الاوسط، ابراهیم العمر، رئیس سازمان کل سرمایه‌گذاری، در این همایش بر اهمیت روابط میان کشورمان و هند و عمق استراتژیک و تاریخی این روابط و نقش آن در حمایت از اهداف همه‌جانبه توسعهٔ اقتصادی پایدار تأکید کرد.

وی توضیح داد که سعودی ۵۰۰ طرح اصلاح اقتصادی را آغاز کرده که از میان آنها ۴۵٪ آن اجرا شده‌است و نقش سازمان کل سرمایه‌گذاری را با گشایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه‌های مختلف اقتصادی فعال کرده‌است.

به گفته او، این طرح‌ها باعث باز شدن باب مالکیت ۱۰۰٪ خارجی در بخش‌های جدید، تسهیل صدور ویزای کار در ظرف ۲۴ ساعت و اعطای مجوزهای لازم برای شرکت‌ها در خلال یک روز شده‌است. 

در این همایش، موضوعات اقتصادی، سرمایه‌گذاری، ساختاری و فرهنگی مورد بحث قرار گرفت و در بحث‌های محورهای مختلف خالد الفالح وزیر انرژی، صنعت و منابع طبیعی سعودی، و ماجد القصبی وزیر بازرگانی و سرمایه‌گذاری، و نایب رئیس هیئت مدیرهٔ انستیتوی ملی تحوّل هند (NITI) شر کت کردند.

در طی این همایش العمر دو توافق‌نامه، با «سوفت بانک» جهت معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سعودی، و دیگری با شرکت «أیون اکسجینج أریبیا» در زمینه مدیریت و توزیع آب، امضا کرد. 

همچنین طی این همایش ۹ توافق‌نامه دیگر در بخش‌های مختلف چون معادن، حفر یا کاوش، سرگرمی، داروسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات میان دو کشور امضا شد.

همچنین سازمان کل سرمایه‌گذاری عمومی ۴ مجوز خدماتی، صنعتی و تجارتی به شرکت‌های هندی برای انجام فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در سعودی اعطا کرد.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای