گرایش هزاران دختر و پسر ماجراجوی جوان سعودی به «هایکینگ»

گرایش هزاران دختر و پسر ماجراجوی جوان سعودی به «هایکینگ»

بسیاری از تیم‌های سعودی خود را برای مسابقات جهانی آماده می‌کنند
جمعه, 22 فوریه, 2019 - 08:00

ورزش «هایکینگ» (پیاده‌روی کوهستانی) در بسیاری از نقاط سعودی انتشار یافته و افراد زیادی به آن گرویده‌اند. این ورزش فواید زیادی برای سلامتی دارد و روحیه وابستگی انسانی و اتحاد را تقویت می‌کند.

به گزارش «الشرق الاوسط» تعداد زیادی مسیر هایکینگ برنامه ریزی شده که در پایان مسیر شخصی مهم در یک ناحیه دور، چشمه آب، قله مرتفع، منظره بکر و عالی، هوای پاک و دلنشین وجود دارد که انگیزه‌ای زیبا برای تکمیل مسیر ایجاد می‌کند.

علی القحطانی که تیم «هایکینگ سعودی» را تأسیس کرده گفت: «مجوز یکی از مهمترین شروط این ورزش است، چرا که ممکن است ده‌ها هزار شخص را گردهم آورد، تأمین موارد پزشکی نیز یکی دیگر از مهمترین عناصر موفقیت در این ورزش است».

وی افزود: «بسیاری از افراد بر این باورند که پیاده‌روی کوهستانی یک ورزش خطرناک است، اما کوهنوردان می‌دانند که چگونه باید قدم بردارند و جای نگرانی وجود ندارد».

القحطانی در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «از زمان تأسیس تیم «هایکینگ سعودی» در سال 2014 تاکنون، تقریبا 25 هزار زن و مرد از مناطق مختلف سعودی، خلیج و جهان عرب به این تیم پیوستند».

وی با اشاره به استقبال طیف وسیعی از جامعه از ورزش هایکینگ اشاره کرد: «اخیرا و به‌ویژه طی دو سال اخیر این استقبال بیشتر شده و افراد زیادی از جمله زنان به این ورزش گرایش داشتند، به طوری که مسیرهای  ویژه‌ای برای زنان برنامه‌ریزی شد که تعداد آنها به 400 شخص رسید، کما اینکه در آینده مسابقات قهرمانی برای بانوان نیز برگزار خواهد شد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای