6 میلیون دلار کمک مالی به کمپین ساندرز در کمتر از 24 ساعت

6 میلیون دلار کمک مالی به کمپین ساندرز در کمتر از 24 ساعت

گمانه‌زنی‌ درباره توانایی ساندرز در رقابت با ترامپ
جمعه, 22 فوریه, 2019 - 08:15

کمپین انتخاباتی برنی ساندرز کاندیدای مستقل انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 که عضو حزب دموکرات به شمار می‌رود، در کمتر از 24 ساعت از اعلام نامزدی خود 6 میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد.

به گزارش «الشرق الاوسط» دونالد ترامپ در اولین واکنش خود در خصوص کاندیداتوری ساندرز گفت: «برنی دیوانه وارد رقابت ریاست‌جمهوری شد، برای او آرزوی موفقیت می‌کنم».

ورود ساندرز به رقابت ریاست‌جمهوری واکنش‌های متفاوتی را در میان دموکرات‌ها، مستقل‌ها و رسانه‌های آمریکایی ایجاد کرد. جمع‌آوری این مبلغ از کمک‌های مالی در یک رکورد زمانی، نشان‌دهنده این واقعیت است که وی یک رقیب جدی است.

گفتنی است کلینتون در این رقابت شرکت نمی‌کند، اما غیاب وی امکان مشارکت را برای دموکرات‌های دیگر فراهم کرد، چرا که بسیاری از آنان به دلیل حفظ موقعیت و سنت‌های سیاسی آمریکایی از رقابت با وی امتناع می‌کردند.

فهرست کاندیداهای دموکرات به دلیل آمادگی افرادی دیگر برای پیوستن به رقابت، هنوز تکمیل نشده است، اما بدون شک اسامی مطرح شده چالشی بزرگ برای ساندرز به شمار می‌روند و می‌توانند وی را از نامزدی حزب دموکرات برای رقابت با ترامب در انتخابات نوامبر 2020 محروم کند.

دموکرات‌ها می‌خواهند به شدت ترامپ را شکست دهند، اما این سؤال مطرح است که آیا ساندرز می‌تواند این کار را انجام دهد یا نه؟

اگر ساندرز 80 ساله نتواند در این رقابت پیروز شود، رقبای دموکرات جوان‌تری وجود دارند که اشتیاق و قدرت بیشتری برای ارائه گفتمان چپ‌گرایانه دارند.

دلایل دیگری نیز در مقابله با ساندرز وجود دارد که مهمترین آنها موضوع مهاجرت، سلاح و روابط وی با آمریکایی‌های آفریقایی الاصل است و علی‌رغم تلاش‌هایش برای پوشش و غلبه  بر مواضع وی در سنا در سال‌های 2004 و 2008، اما این مسائل نقش اساسی در بررسی گذشته سیاسی کاندیداها دارد و این همان چیزی است که کلینتون در سال 2016 علیه وی استفاده کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای