​قیام قبیله‌ای علیه حوثی‌ها در إب و پیش‌روی جدید نیروهای ائتلاف در صعده

​قیام قبیله‌ای علیه حوثی‌ها در إب و پیش‌روی جدید نیروهای ائتلاف در صعده

ارتش یمن نبرد «شکست حصر» را آغاز کرد
جمعه, 22 فوریه, 2019 - 13:15

جنگنده‌های ائتلاف حامی از مشروعیت در یمن روز گذشته، چند مرکز وابسته به شبه نظامیان حوثی را منهدم کردند. این مراکز حوثی، به منظور اعمال محاصره علیه قبایل حجور در منطقه "کشر" واقع در شمال غربی استان حجه یمن در حومه شهر ساخته شده است. 

به گزارش الشرق الاوسط، این درحالی است که نیروهای ائتلاف عملیات جدیدی برای ارسال کمک‌ها و اسلحه به مردم قبایل آنجا، را شروع کرده‌اند تا حصر این مناطق را بشکنند.

ارتش یمن نیز همزمان با این پیش‌روی، از آغاز عملیات شکست حصر علیه قبایل حجور در منطقه «مستبأ» در حومه غربی شهرستان کشر، خبر داد.

از سوی دیگر، نیروهای ائتلاف حامی از مشروعیت در یمن نیز پیش‌روی خود در میدان‌های نبرد در مرکز اصلی شبه نظامیان حوثی یعنی در منطقه کتاف در استان صعده را ادامه دادند.

این درحالی صورت می‌گیرد که شبه نظامیان حوثی با بمباران «شهرک صنعتی برادران ثابت» در شرق شهر الحدیده، آتش‌بس را بار دیگر نقض کردند. آنها اقدام به منفجر کردن خانه مدیرکل اطلاعات سیاسی منطقه الحشا در استان ضالع کردند.

در همین راستا، منابع محلی گزارش دادند که قبایل منطقه قفر در استان إب روز گذشته علیه گروه‌های شبه نظامی حوثی قیام کردند. پس از این قیام، درگیری‌ها بین آنها شروع شد و چند نفر از شبه نظامیان حوثی کشته شدند. گفته می‌شود دلیل اصلی این اختلاف، عدم پذیرش افراد قبایل آن منطقه در ملحق شدن به کمپین یارگیری شبه نظامیان که از سوی ایران حمایت می‌شوند، بوده است.

منابع محلی در استان حجه نیز به «الشرق الاوسط» گفتند که جنگنده‌های ائتلاف حامی از مشروعیت یمن روز گذشته چند مرکز وابسته به شبه نظامیان حوثی و تعدادی از تجهیزات آنها در منطقه العبسیه در منطقه کشر را منهدم کردند. همچنین افراد قبایل حجور توانستند در چندین محور مانع از پیش‌روی حوثیان به سمت مناطق سکونت قبایل شوند. این عملیات با پشتیبانی هوایی نیروی هوایی ائتلاف صورت می‌گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای