گربه کارل لاگرفلد نامزد وارث ۱۹۵ ملیون دولاری

گربه کارل لاگرفلد نامزد وارث ۱۹۵ ملیون دولاری

چهارشنبه, 20 فوریه, 2019 - 08:15

به گفته روزنامه «ایندپندنت» بریتانیایی، شاید گربه مشهور طراح بزرگ خانه «شانل»، کارل لاگرفلد، مقدار 150 ملیون پوند استرلینی (یعنی چیزی معادل 195 میلیون دلار) را بعد از مرگ صاحبش به ارث ببرد.

به گزارش روزنامه «لوفیگارو» فرانسوی می‌توان، با استناد به قانوان آلمانی، ارث لاگرفلد را به گربه‌اش به نام «شوپت» انتقال داد در صورتی که خود او آن‌را به‌عنوان میراث‌دار معرفی کرده باشد. 

او پیشتر در گفتگویی در سال 2015، در خصوص گربه‌اش بیان کرده‌بود که «ثروت خاص به خود دارد و صاحب‌ارثیه است».

 لاگرفلد که بارها از عشق خود به گربه‌اش می‌گفت در سال 2013 بیان کرده بود که اگر قانون اجازه دهد آمادگی دارد با گربه خود ازدواج کند. این گربه در بسیاری از مناسبت ها و مراسم‌های گوناگون همراه او بود. 

همچنین در سایت «اینستاگرام» صفحه خاصی برای این گربه وجود دارد که زندگی روزمره آن‌را به‌تصویر می‌کشد. 

طراح لباس معروف آلمانی، کارل لاگرفلد، روز سه‌شنبه در سن 85 سالگی در گذشت. این خبر توسط «شانل» که لاگرفلد مدیر اجرایی آن در طول 36 بود اعلام شد. 

در هفته‌های گذشته وضعیت جسمانی لاگرفلد تا حدودی زیادی برهم خورد به درجه‌ای که اودر نمایشگاه بهار و تابستان 2019 حضور نیافت تا به مردم خوشامد گوید، کاری که در تمام طول مدت مدیریت در «شانل» آن‌را بدون استثنا انجام می‌داد. طراح لباس آلمانی همیشه با چهره منحصر به‌فرد حدیث همگان بود: موهایی سفید بلند که با یک بند خاص آنها را می‌بست و عینک‌های دودی که بر چشم می‌زد و یقه لباسی که تا سرگردن او را می‌پوشاند. بر دستان خود نیز دست‌کش‌هایی می‌زد که اغلبا با انگشتری زینت داده می‌شدند.

او مدیر اجرایی سه مجموعه طراحی بود که عبارت از شانل و فندی و مارک دیگری که نام او را داشت؛ اما بیشتر او را با نام شانل می.شناختند که در دل پاریس مقر آن‌را اداره می‌کرد. او با ابتکارات خود همیشه افزدونی‌های زیبایی بر طرح‌های کالسیک شنل می‌افزود. 

البته هنوز مشخص نشده که پس از مرگ لاگرفلد چه کسی مسئولیت نگه‌داری از شوپت را بر عهده می‌گیرد، اما طبق گزارش نامبرده، براد کرونیگ و فرزندش هودسون مسئولیت نگه‌داری از این گربه را تقبل خواهند کرد.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای