گسترش جنگ حوثی‌ها با قبایل حجور به شهرستان قاره

گسترش جنگ حوثی‌ها با قبایل حجور به شهرستان قاره

شنبه, 23 فوریه, 2019 - 16:00

شبه نظامیان حوثی در موازات ادامه درگیری‌ها در ۳ جبهه در شهرستان کشر واقع در استان حجه، جنگ خود علیه قبایل حجور را به شهرستان قاره واقع در بخش شمالی این استان توسعه دادند. حوثی‌ها به دلیل استقامت مردم این قبایل تا کنون هیچ گونه پیشرفتی نداشتند.

به گزارش «الشرق الاوسط» در حالی که ملیشی‌های حوثی سعی دارند افراد مسلح قبایل در حجور را به تدریج وارد عملیات جعلی برای مصالحه و توقف درگیرها کنند، اما منابع قبیله‌ای از تلاش بی‌سابقه حوثی‌ها و در رأس آنها هلال الصوفی استاندار حجه برای تجهیز و آماده‌سازی نیروهای نظامی خود در شهرستان‌های مجاور برای ادامه جنگ خبر دادند.

منابع میدانی نیز به «الشرق الاوسط» گزارش دادند: «حوثی‌ها روز گذشته به قبیله «ذو یحیی» در منطقه الرحبه در شهرستان قاره حمله کردند و درگیری‌های سختی بین شبه نظامیان و مردان قبایل رخ داد».

به گزارش منابع در این درگیری‌ها تعدادی از حوثی‌ها کشته و زخمی شده و دو تن از افراد قبایل نیز کشته شدند، آنها توانستند ۳ خودروی نظامی حوثی‌ها را از چنگ آنها درآورند.

منابع افزودند: «حوثی‌ها قبل از بمباران گسترده کوه استراتژیک «جمانه» افرادی را به عنوان واسطه به سوی قبایل شهرستان کشر و برای مصالحه با آنان روانه کردند. گفتنی است همه تلاش‌های آنها برای پیشروی با شکست مواجه شد».

این منابع همچنین از دیدارهای هلال الصوفی در شهرستان‌های خیران، افلح، الشام و اسلم خبر دادند، این در حالی است که وی همزمان نیروهای خود را برای جنگ با حجور تقویت می‌کند. آنها همچنین هدایا و اموالی را بین شیوخ وفادار به خود توزیع کردند تا مردان خود را به جنگ با قبایل حجور وادارند.

به گزارش سایت رسمی ارتش یمن نیروی هوایی ائتلاف به منظور حمایت از قبایل حجور در جنگ با شبه‌نظامیان کودتاچی مقادیری از اسلحه و مهمات را وارد شهرستان کشر کرد.

گفتنی است حوثی‌ها از زمان اجرای آتش‌بس عملیات نظامی را برای پیشروی به پایگاه‌های ارتش و مقاومت مشترک در جبهه‌های مختلف حدیده و بخش‌های جنوبی آن انجام داد و روستاهای مسکونی و اردوگاه‌های پناهندگان را مورد هدف قرار دادند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای