​نمایش سلاح‌ها و غنیمت‌های جنگ روسیه با مخالفان سوریه در قطار روسی

​نمایش سلاح‌ها و غنیمت‌های جنگ روسیه با مخالفان سوریه در قطار روسی

یکشنبه, 24 فوریه, 2019 - 19:00

 یک قطار روسی روز شنبه از مسکو حرکت کرد تا با سفر به همه نقاط روسیه، ضمن نمایش موفقیت‌های ارتش این کشور، سلاح‌هایی که در جنگ با افراد مسلح در سوریه به غنیمت گرفته‌اند را در معرض دید عموم قرار دهد.

به گزارش «الشرق الاوسط» این قطار روز شنبه مسکو را به مقصد شبه جزیره کریمه و سپس به شرق روسیه ترک کرد. این قطار پس از سفری طولانی به مسافت 28 هزار و 500 کیلومتر در 60 ایستگاه، از سوی شمال به مسکو بازمی‌گردد.

ساکنان مسکو روز شنبه و قبل از آغاز سفر این قطار از آن دیدن کردند. در این قطار 9 تریلر وجود دارد که در هر کدام از آنها تعداد زیادی از خودروهای زرهی و نظامی وجود دارد که در دست مخالفان مسلح در سوریه بود.

تعدادی لوکوموتیو دیگر اسلحه و هواپیماهای بدون سرنشین را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

دیمتری سیروبابا سرلشکر روسی گفت: «هدف ما از این اقدام این است که موفقیت‌های ارتش روسیه در جنگ با تروریسم بین‌المللی را به تعداد بسیار فراوانی از مردم کشورمان نشان دهیم».

الکسی (31 ساله) که کارگر معدن است و به همراه پسرش برای بازدید از این مانور و نمایش آمده است، گفت: «ارتش ما بسیار قدرتمند است و ما به پیروزی آنها در آن سرزمین‌های دور افتخار می‌کنیم».

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نیز روز جمعه در مراسمی در کرملین ضمن تبریک به سربازانی که در سوریه حضور داشتند، گفت: «سربازان ما در آزادسازی سرزمین‌های سوریه از گروهک‌ها و نجات زندگی شهروندان، شجاعانه، قاطع و کارآمد عمل کردند».

روسیه از سپتامبر 2015 و به درخواست مقامات سوریه در این کشور حضور یافت. دخالت روسیه مسیر درگیری‌هایی که از سال 2011 آغاز و به کشته شدن 360 هزار شخص منجر شد، را تغییر داد.

از آن زمان ارتش سوریه توانست در بسیاری از درگیری‌ها پیروز شده و کنترل بخش اعظم کشور را به دست بگیرد.

 


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای