وخیم شدن وضعیت انسانی در سایه حملات سنگین حوثی‌ها به حجور

وخیم شدن وضعیت انسانی در سایه حملات سنگین حوثی‌ها به حجور

رهبر حوثی‌ها درگیری‌ها را به فرماندهان ارشد خود واگذار کرد… مردان قبایل استقامت می‌کنند
دوشنبه, 25 فوریه, 2019 - 13:45

منابع قبیله‌ای و فعالان یمنی به «الشرق الاوسط» گزارش دادند: «استقامت و مقاومت مردان قبایل حجور در شهرستان کشر وابسته به استان حجه در یمن، رهبر شبه‌نظامیان را به این واداشت که به فرماندهان ارشد نظامی خود دستور دهد تا به درگیری‌هایی که از یک ماه پیش آغاز شده، پایان دهند».

به گزارش «الشرق الاوسط» به نقل از منابع آگاه، حوثی‌ها روز گذشته حملات سنگینی را با انواع سلاح سنگین و متوسط از ۴ جهت علیه قبایل حجور در شهرستان کشر به راه انداختند تا بتواند کنترل این شهرستان را به دست بگیرد، اما مقاومت فرزندان قبایل این اقدام آنها را بدون هیچ گونه پیشروی، ناکام گذاشت.

منابع آگاه فاش کرد: «عبد الملک الحوثی از رهبران میدانی خود به دلیل شکست در جنگ با قبایل حجور ناامید شد و این امر سبب شد رهبری این درگیری‌ها را به عهده فرماندهان ارشد خود یعنی ابو علی الحاکم رئیس اطلاعات حوثی، نایف ابو خرفشه سرپرست استان حجه و یوسف المدانی فرمانده ناحیه پنجم نظامی واگذار کند».

منابع قبیله‌ای به «الشرق الاوسط» گزارش داد: «حوثی‌ها روز گذشته مناطق مختلف حجور و روستاهای غیرنظامی در جبهه‌های مختلف را با تانک، خودروهای زرهی و نظامی، توپخانه و موشک مورد هدف قرار دادند».

گفتنی است مردان قبایل حجور ترفند و اقدامات چند روز گذشته شبه‌نظامیان برای مصالحه و تحویل سرزمین‌های خود به حوثی‌های وابسته به ایران را رد کردند.

معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن تأکید کرد: «حجور نبرد همه یمنی‌های آزاد و دروازه پیروزی‌های آینده علیه برنامه‌های کودتاچیان حوثی است که از سوی ایران تأمین می‌شوند».

ساکنان شهرستان محاصره شده امیدوارند ارتش یمن بتواند برای شکست محاصره از طریق شهرستان مستبأ که از غرب در همسایگی شهرستان کشر است، پیشروی کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای