​ارسال اولین فضانورد اماراتی به ایستگاه فضایی بین‌المللی تا پایان سپتامبر آینده

​ارسال اولین فضانورد اماراتی به ایستگاه فضایی بین‌المللی تا پایان سپتامبر آینده

سلطان النیادی: مشوق من برای انجام این کار سلطان بن سلمان بود
سه شنبه, 26 فوریه, 2019 - 14:45

امارات متحده عربی اعلام کرد که در تاریخ ۲۵ سپتامبر آینده اولین فضانورد خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال خواهد کرد.

به گزارش «الشرق الاوسط» این اقدام به عنوان بخشی از برنامه فضانوردی امارات است که در سال ۲۰۱۷ و به منظور تدارک تیم فضانوردی این کشور و ارسال آنها به فضا، برای انجام فعالیت‌های مختلف، آغاز شده بود.

یوسف الشیبانی مدیر مرکز فضانوردی محمد بن راشد در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «یکی از فضانوردانی که انتخاب شده‌اند روز چهارشنبه ۲۵ سپتامبر آینده به همراه تیم فضایی روسی و با ناو «سایوز ام. اس ۱۵» به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفته و ۸ روز را در آنجا خواهد ماند و سپس با ناو «سایوز ام. اس ۱۲» به زمین بازمی‌گردد که فضانورد بعدی به عنوان جایگزین وی خواهد رفت و برای انجام مأموریت‌های بعدی آموزش‌های لازم را خواهد دید».

سالم المری معاون مدیر کل امور علمی و فنی در مرکز فضایی محمد بن راشد و مدیر برنامه فضایی امارات یادآور شد: «قرار بود این کار در آوریل گذشته انجام شود، اما به دلیل مشکلی که برای ناو «سایوز ام اس ۱۰» در اکتوبر گذشته به وجود آمد، به سپتامبر ماه جاری موکول شد، چرا که ایمنی و سلامتی فضانوردان ما در رأس اولویت‌ها قرار دارد».

سلطان النیادی یکی از فضانوردان اماراتی در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «جوانان عرب به نمونه‌هایی برای ایجاد انگیزه نیاز دارند. مأموریت شاهزاده سلطان بن سلمان بن عبد العزیز فضانورد سعودی و رئیس آژانس فضایی سعودی، انگیزه‌ای برای من بود تا در این راه قدم بردارم».

گفتنی است هزاع المنصوری و سلطان النیادی از بین ۴ هزار و ۲۲ نفری که برای پیوستن به برنامه فضانوردی امارات کاندیدا شده بودند و پس از انجام آزمایش‌های پزشکی، روانشناسی و مصاحبه‌های شخصی بر اساس بالاترین استانداردهای جهانی انتخاب شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای