مصر: تمساح های مرده در خیابان های جیزه بحث برانگیز شدند

مصر: تمساح های مرده در خیابان های جیزه بحث برانگیز شدند

پنجشنبه, 28 فوریه, 2019 - 21:45

مشاهده چندین تمساح مرده در یکی از خیابان های شهر جیزه مصر روز سه شنبه (۲۶ فوریه) جنجال آفرین شد. شایعه ها در شبکه های اجتماعی به دلیل اینکه معلوم نیست این تمساح ها از کجا آمده اند به سرعت گسترش یافت و برخی مدعی شدند که تمساح ها زنده هستند و در خیابان های جیزه قدم می زنند.

یکی از کارکنان شهرداری موفق به یافتن دو تمساح بزرگ و کوچک در کنار سطل آشغالی در خیابان احمد بن عبد العزیز در محله مهندسین در جیزه شد.

برخی از سایت های خبری هم تصاویری از این تمساح ها منتشر کردند. اما حالا این پرسش در ذهن مصری ها مطرح است که این تمساح های مرده از کجا آمده اند. شیماء طاهر که در منطقه محل وقوع حادثه زندگی می کند در صفحه فیس بوکش نوشت «من یک خودرو دیدم که با بازشدن درهایش این تمساح ها به بیرون پرتاب شدند. تمساح ها از وقتی که آنجا گذاشته شدند تکان نخورده اند».

دکتر محمد رجایی مدیر اداره مرکزی باغ وحش ها در وزارت کشاورزی گفت «رعب و وحشت و بزرگ کردن این مساله در برخی شبکه ها جای تعجب دارد. برخی شبکه های خبری این خبر را بدون اطمینان از درستی آن از شبکه های خبری نقل کردند».

او به «الشرق الاوسط» گفت «تصاویر منتشر شده نشان می دهد که یک کارگر شهرداری این تمساح ها را گرفته است. این عکس کافی است تا همه بفهمند که تمساح ها زنده نیستند. اما باز برخی سایت های خبری می گویند که تمساح ها در حال گشت و گذار در خیابان های قاهره هستند و همین موجب رعب و وحشت مردم شده است».

رجایی افزود «اگر این تمساح ها زنده بودند به باغ وحش تحویل داده می شدد. اما این اتفاق نیفتاده چرا که زنده نیستند».

رجایی احتمال اینکه این تمساح ها از باغ وحش به خیابان ها انتقال داده شده اند را بعید دانست و گفت «برخی دوست دارند به طور غیر قانونی این نوع حیوانات را در اختیار داشته باشند. وقتی هم که تمساح ها بزرگ می شوند می خواهند از شرش خلاص شوند. این تمساح ها چندان گران نیستند و قیمتشان بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ پوند مصری است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای