سعودی تمامی امکاناتش را برای مبارزه با فساد به کار می‌گیرد

سعودی تمامی امکاناتش را برای مبارزه با فساد به کار می‌گیرد

دادستان کل سعودی بر نقش سازمان‌های مبارزه با فساد در حمایت از درستکاری و تحکیم شفافیت تأکیدکرد
جمعه, 1 مارس, 2019 - 10:45

سعود المعجب دادستان کل سعودی تأکید کرد کشورش تمام امکانات و تلاش‌ها را برای مبارزه با فساد به کار گرفت.

به گزارش الشرق الاوسط، هدف از این کار پیگیرد ریشه این آفت، مقابله با آن و خشکاندن منابع آن بر اساس احکام شریعت اسلامی و قوانین برگرفته شده از آن است.

به گزارش الشرق الاوسط، وی در نشست دوره‌ای خود با رؤسای سازمان‌های مبارزه با فساد، به دستاوردهای این سازمان‌ها و تأثیر فعال آنها در حمایت از درستکاری، تقویت اعتماد و تحکیم شفافیت در تمام اقدامات اتخاذ شده برای این کار تأکید کرد.

وی عنوان کرد دادستانی کل به اطمینان خادم حرمین شریفین و ولیعهد آن دست یافت و شامل حمایت آنها در تمامی اقدامات مبارزه با فساد مالی و نابود کردن آن شد که دستور برای ایجاد سازمان‌های ویژهٔ مبارزه با فساد در دادستانی یکی از آنها است که کار آنها تحقیق و پیگرد فانونی این مسائل است.

وی ضمن تأکید بر اینکه تلاش‌های دادستانی در مبارزه با فساد برای همه آشکار است از همه خواست تا به شایستگی و با تسلط برای تکمیل این امور بر اساس چشم‌انداز ۲۰۳۰ کار کنند.

گفتنی است سعودی در ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) گذشته اعلام کرد کمیتهٔ عالی مسائل مربوط به فساد عمومی به کار خود در خصوص متهمان فساد مالی پایان داد و بیش از ۱۰۶ میلیارد دلار که شامل زمین، شرکت، اوراق مالی و نقدی بود به خزانهٔ دولت بازگشت.

 ۳۸۱ نفر به موجب این اقدامات احضار شدند تا از اتهامات خود دفاع کنند. وضعیت این افراد با نظارت دادستانی کل بررسی شد و برخی از آنها پس از تبرئه آزاد شدند، ۸۸ نفر دیگر به فساد مالی اعتراف کرده و حاضر به تسویه حساب شدند، ۵۶ نفر به دادستانی کل ارجاع داده شدند تا تحقیقات در خصوص آنها کامل شود و ۸ نفر دیگر نیز از پذیرش فساد مالی و تسویه حساب سرباز زدند و به دادستانی کل ارجاع داده شدند تا بر اساس قانون با آنها برخورد شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای