رئیس AFC: سعودی تأثیر جاودانه‌ای بر فوتبال آسیا دارد

رئیس AFC: سعودی تأثیر جاودانه‌ای بر فوتبال آسیا دارد

شیخ سلمان در سفر به ریاض با شاهزاده عبدالعزیز الفیصل دیدار کرد
جمعه, 1 مارس, 2019 - 10:45

شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل رئیس شورای اداری هیئت عمومی ورزش و رئیس کمیته المپیک سعودی با شیخ سلمان آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار کرد.

به گزارش «الشرق الاوسط» در این دیدار که در ریاض پایتخت سعودی برگزار شد، بسیاری از موارد مربوط به فوتبال آسیا، آینده آن، مکانیزم‌های لازم برای تقویت روابط بین ورزش سعودی و اتحادیه آسیا و همچنین راه‌های همکاری فی‌مابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شیخ سلمان آل خلیفه رئیس (AFC) و معاون اول رئیس کنفدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا ضمن تقدیر از نقش رو به رشد سعودی در غنی‌سازی روند فوتبال آسیا، بر دستاوردهای برجسته و ارزشمند فوتبال سعودی بر تیم‌های ملی و باشگاه‌ها و تأثیر جاودانه و پایدار نسل‌های فوتبال این کشور در عرصه‌های آسیایی و بین‌المللی تأکید کرد.

آل خلیفه در این دیدار بر تأکید کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط مداوم با خانواده ورزشی آسیا تأکید کرد و افزود: «رویکرد کنفدراسیون آسیا در راستای تقویت روابط قوی با دیگر فدراسیون‌های ملی از جمله فدراسیون فوتبال سعودی است، این امر روح وحدت را تقویت کرده و با ایجاد ارتباط بین سایر اعضای خانواده فوتبال آسیا، آرمان‌های همه برای فوتبال آسیایی توسعه یافته در همه سطوح را فراهم می‌سازد».

وی ضمن تشکر از شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی به دلیل مهمان‌نوازی گرم وی در طول سفرش در ریاض گفت: «وی اندیشه‌ای نافذ و اشتیاق فراوانی برای ارتقای مسیر ورزش سعودی در زمینه‌های مختلف دارد و من بهترین‌ها را برایش آرزو می‌کنم».

در پایا ن این دیدار برنامه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا برای قدم برداشتن و پیشرفت در چارچوب چشم‌انداز (یک آسیا… یک هدف) مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است شیخ سلمان آل خلیفه در آستانه انتخابات ریاست کنفدراسیون آسیا، سفرهای خود به کشورهای مختلف را آغاز کرده‌است. محمد خلفان الرمیثی اماراتی و سعود المهندی قطری نیز در این مسابقات که قرار است در تاریخ ۶ آوریل (۱۷ فروردین) آینده برگزار شود، رقابت می‌کنند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای