گسترش عملیات ارتش لبنان علیه باندهای قاچاق مواد مخدر

گسترش عملیات ارتش لبنان علیه باندهای قاچاق مواد مخدر

​مصادره مقادیر زیادی از مواد مخدر در کارخانه‌ای در بقاع لبنان
جمعه, 1 مارس, 2019 - 23:30

مقامات لبنانی به صورت مصمم به دنبال تحقق دستورالعمل سیاسی و امنیتی برای از بین بردن شبکه‌های قاچاق مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان اصلی هستند. این خلافکاران پس از گسترش عملیات امنیتی علیه آنها متواری و از دید عموم پنهان شده‌اند.

به گزارش «الشرق الاوسط» به نقل از منابع رسمی، عملیات اخیر که توسط ارتش لبنان در منطقه بقاع و نیروهای امنیت داخلی در بیروت به ویژه منطقه جبل لبنان، اجرا شده‌ را می‌توان یک رویکرد جدی از سوی دولت در برخورد با باندهای قاچاق مواد مخدر و متهمان برشمرد. 

این منابع گفتند که مسئولان امنیتی لبنان به شدت به دنبال گروه‌های قاچاقچی و از بین بردن آنها هستند.

نیروهای امنیتی و ارتش لبنان طی چند روز گذشته چندین عملیات را برای هدف قرار دادن «سرکردگان بزرگ» این باندها آغاز کردند. مهمترین آنها، توقیف یک کارخانه در شمال بقاع برای متهمی به نام نوح زعیتر بود که بالغ بر ۲۰ کامیون حامل مواد مخدر در آن کشف شد.

منابع نظامی به «الشرق الاوسط» گفتند که زعیتر یکی از متهمان ردیف اول است که به اتهام قاچاق مواد مخدر و تولید آن در لبنان به‌شمار می‌رود، که گفته می‌شود او متواری شده‌ یا اینکه از راه غیرقانونی به سوریه پناه برده‌است.

این منابع تأیید کردند که اطلاعات ارتش عملیات ویژه‌ای را برای دستگیری زعیتر و سرکردگان دیگر همچنین اقدامات امنیتی لازم را برای دستگیری آنها انجام داده‌است.

این منابع گفتند: «قاچاقچیان نمی‌توانند آزادانه حرکت کنند یا به جای دیگر منتقل شوند چراکه شدیداً زیر ذره بین قرار گرفتند تا آنها را دستگیر کنند».

در کنار عملیات ارتش در بقاع، نیروهای امنیت داخلی همچنان به انجام عملیات دستگیری عاملان قاچاق مواد مخدر هستند. 

در پی این عملیات گسترده، گشت‌های اداره مبارزه با تروریسم و جرم در بیروت و جبل لبنان توانستند پنج لبنانی را در منطقه المتن، الصیاد و الباروک در جبل لبنان را دستگیر کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای