​یک داعشی چرخ خرید را به یک وسیله جنگی تبدیل کرد

​یک داعشی چرخ خرید را به یک وسیله جنگی تبدیل کرد

یک ویدیو نشان می‌دهد که تفنگی را روی آن نصب کرده‌است
شنبه, 2 مارس, 2019 - 14:00

یک ویدیوی جنجال‌برانگیز روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد یکی از عناصر سازمان تروریستی داعش تفنگی را روی یک چرخ خرید نصب کرده تا آن را به یک وسیله جنگی متحرک تبدیل کند.

به گزارش «الشرق الاوسط» خالد الزعفرانی متخصص جنبش‌های اصول‌گرایانه در مصر در این باره گفت: «داعش از هیچ چیزی برای ارتکاب اعمال تروریستی و جنایت چشم‌پوشی نمی‌کند. مثلاً از تبدیل کالسکه یا چرخ خرید به یک آلت قتاله دریغ نکرد».

هوگو کامان یکی از متخصصان مرکز «جین» برای نظارت بر تروریسم و خشونت این ویدیو را روز گذشته در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها این ویدیو یکی از ویدیوهای تبلیغاتی این سازمان افراط گرایانه است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، اما انتشار گسترده‌ای نداشت.

گفتنی است پیش از این نیز ویدیویی از داعش منتشر شده بود که یکی از عناصر آن در درگیری‌های خیابانی با کفش اسکی بر آسفالت حرکت می‌کرد تا بتواند سریعتر عمل کند.

بسیاری از افراد این اقدام را نشان‌دهنده حماقت داعش دانسته و گفتند: «تیراندازی با اسلحه‌ای که روی چرخ خرید نصب شده، امکان هدف‌گیری صحیح را غیرممکن می‌سازد».

از سوی دیگر الزعفرانی تأکید کرد: «داعش برای اجرای عملیات قتل و کشتار از کاربرد همه ابزارهایی که در دسترس دارد، دریغ نمی‌کند، مثلاً اخیرا از کودکان و زنان برای انجام عملیات انتحاری استفاده می‌کند تا خسارت‌های چند ماه اخیر خود در سوریه، عراق و لیبی را جبران کند».

وی با اشاره به این مطلب که این اقدام وحشیانه و بی‌رحمانه داعش، نشان‌دهنده پلیدی این سازمان تروریستی است گفت: «تفکر داعش ریشه در تفکر سید قطب (نظریه‌پرداز «اخوان المسلمین») دارد و هر کسی که با این تفکر مخالفت کند را به قتل می‌رساند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای